18.08.2011
Українські миротворці 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, які виконують завдання у складі сил Місії ООН у Ліберії, провели планове тренування з евакуації умовно постраждалих на воді у невеликій бухті поблизу містечка Бюкенен.
Екіпажі вертольота Мі-8 у водах Атлантичного океану евакуйовували умовних потерпілих, роль яких виконували фахівці групи пошуково-рятувального та парашутно-десантного забезпечення загону.
Захід відбувався із залученням представників Місії ООН у Ліберії, які спостерігали за роботою українців.
За легендою тренування, пілот літального апарата змушений був катапультуватися і приземлився у водах Атлантики. На допомогу йому вилетів вертоліт Мі-8 із рятувальною командою на борту. Потерпілого швидко знайшли, адже він запалив засіб сигналізації і допоміг екіпажу виявити місце аварії.
Всього евакуацій було п’ять. Спочатку до “потерпілого” десантувалися штурмовим способом – стрибком з семиметрової висоти, пізніше – за допомогою лебідки. Рятувальник допомагав йому закріпитися на тросі і піднятися на борт гелікоптера. Вертоліт покидав місце евакуації, змінював екіпаж і знову відправлявся на пошуки.
Таким чином, рятувальники, змінюючи один одного, відпрацьовували свої професійні дії, а льотно-підйомний склад тим часом відновлював навички пілотування при рятуванні на воді.
«Сьогодні розвинуті країни світу приділяють питанням безпеки максимальну увагу, особливо там, де робота пов’язана з ризиком для життя, – розповів начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб 56-го окремого вертолітного загону майор Віталій Федорів. – Сьогодні ми і льотно-підйомний склад мали непогану практику. Ми розуміємо, наскільки важливо для екіпажів Мі-8 якісно провести це тренування. Хоч ми і маємо певний досвід з проведення рятувань на воді, все одно щоразу відчуваємо велику відповідальність і професійне хвилювання».
За діями досвідчених екіпажів, які очолювали підполковник Максим Федоров і майор Олександр Бала, з місця інструктора спостерігав командир загону полковник Володимир Пастухов. Він високо оцінив роботу екіпажів, рятувальників і наземних служб забезпечення.
«Нещодавно наші льотчики десантували та евакуйовували пакистанський “спецназ”. Нині, вперше за ротацію, рятуємо на воді. При цьому щодня виконуємо завдання Місії ООН з патрулювання кордонів, перевезення особового складу, вантажів та інші. Екіпажі отримують необхідний досвід і наліт годин. А це – головне», – наголосив полковник Володимир Пастухов.
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244466789