01.08.2011
У Ліберії відбулося тренування підрозділу спеціального призначення Республіки Пакистан, який виконує завдання у складі сил Місії ООН у цій країні. Пакистанські військові відпрацьовували десантування штурмовим способом з вертольота Мі-8, а також евакуацію військ в екстремальних умовах.
Тренування проходило на базі пакистанського миротворчого контингенту поблизу столиці Ліберії міста Монровія. Проведення навчань пакистанського спецназу забезпечували військовослужбовці 56-го окремого вертолітного загону ЗС України.
Зважаючи на специфіку виконання пакистанцями десантування особового складу та евакуації людей, заняття розпочалося з брифінгу, де сторони детально ознайомились із завданнями, узгодили робочі моменти та з’ясували порядок проведення тренування.
Вертоліт Мі-8, яким керував заступник командира 56-го окремого вертолітного загону з планування та застосування авіації майор Олександр Бала, облетів майданчик і, з першою штурмовою групою на борту, вийшов на позицію. Гвинтокрила машина зависла на висоті близько 20 метрів над місцем висадки, а з її черева, один за одним, спустилося два десятки пакистанських спецназівців. Потім екіпаж Мі-8 евакуйовував десант із оточення умовним супротивником. Спецназівці чіплялися за трос, і вертоліт транспортував їх у безпечне місце.
Пакистанці розповіли, що так тренуються не вперше і добре знають конструкцію вертольота Мі-8, можливості закріплення на його борту тросів та іншого штурмового обладнання. Завдання ж наших льотчиків полягало у бездоганному управлінні вертольотом, дотриманні заходів безпеки, а також чіткій взаємодії з пакистанськими колегами.
«Такі тренування надзвичайно складні та відповідальні для екіпажу, адже йдеться про життя людей, – наголосив майор Олександр Бала. – Треба бути максимально зосередженим, необхідно витримати висоту, місце, враховувати потік повітря з гвинта тощо. Нам не дуже сприяла погода: був боковий вітер, і дощ ускладнював видимість. До того ж, спецназівці метушились у вантажній кабіні. А коли вертоліт зависає в повітрі, усе це створює розбалансування, відхилення, і доводиться їх постійно виправляти з допомогою органів управління».
Льотчик підкреслив, що проведене тренування стало неоціненним особисто для нього та всього екіпажу стосовно набуття досвіду.
Загалом під час навчання український екіпаж Мі-8 здійснив близько десяти десантувань штурмовим способом і майже стільки ж разів евакуював особовий склад. Пакистанські колеги високо оцінили майстерність та професіоналізм льотно-підйомного складу 56-го окремого вертолітного загону ЗС України.