05.06.2007
4 червня екіпажі 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії виконували планові польоти з базового табору та готувалися працювати з майданчику Грінвілл.
Пара вертольотів Мі-24 у складі командира екіпажу капітана Віталія Нечипоренка і командира 56-го окремого вертолітного загону ЗС України льотчика-інструктора полковника Володимира Пастухова, а також командира екіпажу підполковника Сергія Остапенка і льотчика-оператора капітана Михайла Максимова патрулювала кордони Ліберії із сусідніми країнами - Гвінеєю та Кот-д’Івуаром.
Близько 13-ї години в ефір надійшло розпорядження Центру керівництва авіаційними операціями Місії ООН у Ліберії про зміну польотного завдання. У віддаленому районі Логуато, де базується рота зі складу бангладешського миротворчого контингенту, важкі травми отримав миротворець. Травмований був нерухомий і потребував негайної висококваліфікованої медичної допомоги.
У період тропічних дощів, який зараз триває у Ліберії, евакуація постраждалого наземним шляхом була неможливою. Очікувати спеціальний медичний борт означало втратити дорогоцінний час. Тому керівництвом Місії ООН було прийнято рішення - використати бойовий український Мі-24 зі складу патруля.
Командир українського вертолітного загону льотчик 1-го класу полковник Володимир Пастухов, який виступав в ролі льотчика-інструктора, оцінив обстановку, можливості посадки за несприятливих погодних умов та залишки палива в обох гелікоптерах і прийняв єдине в цьому випадку правильне рішення. Він наказав командиру другого екіпажу підполковнику Сергію Остапенку продовжити попереднє польотне завдання, а командиру екіпажу капітану Віталію Нечипоренку – провести рятувальну операцію.
Вже за 10 хвилин після отримання розпорядження з Місії ООН, екіпаж капітана Віталія Нечипоренка та полковника Володимира Пастухова здійснив термінову посадку в районі розташування бангладешського миротворчого контингенту. Наші вертолітники швидко переобладнали вантажну кабіну для транспортування, прийняли хворого та злетіли у напрямку Гбанга-Карі. Саме в цьому населеному пункті, розташованому на відстані 140 кілометрів від бангладешського миротворчого контингенту, знаходиться найближчий медичний заклад вищого рівня. Через 40 хвилин бангладешський миротворець отримав медичну допомогу.
Завершивши рятувальну операцію, екіпаж капітана Віталія Нечипоренка та полковника Володимира Пастухова приземлився у базовому таборі українського миротворчого контингенту.
Ввечері того ж дня керівник Центру авіаційних операцій Місії ООН у Ліберії висловив подяку українському екіпажу та 56-му окремому вертолітному загону в цілому за високий професіоналізм і злагоджені дії під час проведення рятувальної операції.