03.05.2007
Сьогодні, 3 травня, розпочинається чергова – сьома – ротація особового складу і техніки 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, який виконує завдання сил Місії ООН у Ліберії.
Пізно ввечері з Миколаєва літаком Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія” на африканський континент планується виліт першої групи українських миротворців – 98 чоловік.
Ротація проходитиме у п’ять етапів. Протягом трьох етапів рейсами Ту-154 буде проведено повну заміну особового складу українського миротворчого контингенту – 300 військовослужбовців, а під час четвертого та п’ятого етапів буде проведено заміну авіаційної техніки загону – 2 вертольоти Мі-8МТ та 6 вертольотів Мі-24. Заміну вертольотів буде здійснено за допомогою двох рейсів літака Ан-124-100 “Руслан” АНТК ім. Антонова.
Підготовка миротворців нової ротації проходила протягом майже чотирьох місяців на базі окремого полку армійської авіації 6-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Херсонщині. Командиром 56-го окремого вертолітного загону нової – сьомої – ротації призначено льотчика 1-го класу полковника Володимира Пастухова. За його плечима більше 3.100 годин нальоту, з яких понад 800 годин - у Місіях ООН у Східній Славонії та Сьєрра-Леоне, та 168 бойових вильотів під час виконання інтернаціонального обов’язку в Афганістані.
Необхідно наголосити, що миротворці 56-го ОВЗ попередньої ротації зробили вагомий внесок у шляхетну справу підтримання миру в цій країні. За півроку виконання завдань Місії ООН у Ліберії підлеглі льотчика 1-го класу полковника Тараса Шлюхарчука здійснили понад 3.000 польотів під час яких провели у африканському небі більше 3.300 годин, перевезли понад 16,5 тисяч пасажирів та майже 326 тонн вантажу.
Саме тут, у Ліберії, українські пілоти досягли певних вершин особистої майстерності. Рубіж у 1000 годин, проведених у небі, перетнули майори Олександр Морін та Олександр Кущ, 2000 годин - підполковник Юрій Гаманюк, а на рахунку підполковника Анатолія Смоли вже понад 3000 годин.
Серед головних та найважливіших завдань, які з честю виконали українці – забезпечення безпеки перебування та пересування Президента Китайської Народної Республіки Ху Цзиньтао під час його візиту до Ліберії, виконання оперативних завдань з віддаленого від базового табору майданчику Грінвіл. Крім того, щодня українські миротворці здійснювали патрулювання кордонів Ліберії із сусідніми країнами, доставку продуктів харчування населенню районів, недоступних для інших видів транспорту крім вертольоту, перевезення військовослужбовців сил Місії ООН та багато інших.
Спеціальний представник Генерального Секретаря ООН в Ліберії пан Аллан Досс та командувач силами Місії ООН генерал-лейтенант Ісаак Обіакор неодноразово відмічали високий професіоналізм українських авіаторів та їх внесок у справу стабілізації та підтримання миру в країні, відновлені економіки та культури.
Довідка. 56-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі Місії ООН у Ліберії з січня 2004 року.
Загальна чисельність загону – 300 військовослужбовців. На озброєнні загону знаходяться 8 вертольотів Мі-8 та 6 вертольотів Мі-24. Серед основних завдань Місії ООН у Ліберії, що виконують українські авіатори, - перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб, перевезення вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, польоти спостереження, повітряне супроводження переміщення військ.