29.05.2007
Українські миротворці сил Місії ООН у Ліберії зробили безпечним перебування у цій західно-африканській країні Президента Нігерії пана Олусегуна Обасанжо.
26 травня – день візиту високоповажного гостя – розпочався для особового складу 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії о 4.30 ранку.
Для забезпечення авіаційного супроводження та прикриття кортежу Президента Нігерії відповідно до наказу Командувача об’єднаними силами Місії ООН у Ліберії зі складу 56 ОВЗ було виділено дві пари вертольотів Мі-24 та наземну групу бойового управління.
Командирами екіпажів та до складу групи бойового управління було призначено найбільш досвідчених фахівців. Роботу в повітрі забезпечували командири екіпажів - командир загону полковник Володимир Пастухов, заступник командира загону підполковник Юрій Стороженко, старші льотчики вертолітної ланки Мі-24 майори Віталій Цапко та Олег Дроб’язко.
Взаємодію з колоною супроводження Президента Нігерії виконували спеціально акредитовані офіцери групи бойового управління загону на чолі з майором Володимиром Турянським.
Протягом 6 годин пари українських Мі-24, змінюючи одна одну, патрулювали основну трасу та під’їзні дороги на шляху кортежу та прикривали з повітря роботу державної делегації в столиці країни – місті Монровія.
Підбиваючи підсумки операції із забезпечення безпеки візиту Президента Нігерії, начальник відділу військових операцій сил Місії ООН у Ліберії відзначив високий професійний рівень українських льотчиків і відмінну якість виконаної роботи.
У свою чергу командир українського вертолітного загону льотчик 1-го класу полковник Володимир Пастухов на шикуванні особового складу подякував всім задіяним до підготовки та проведення операції військовослужбовцям за фахові та злагоджені дії.
Варто наголосити, що поряд із виконанням цього важливого завдання, екіпажі 56-го ОВЗ виконували польоти за планом Центру повітряних операцій Місії ООН. Всього протягом доби з основного аеродрому базування та майданчика Грінвілл підіймалось у повітря 12 вертольотів, які провели у повітрі понад 30 годин, було перевезено 46 пасажирів та понад 3,5 тонни вантажів.
Загалом протягом цього дня до виконання усіх завдань Місії ООН залучалося 170 військовослужбовців та 30 одиниць бойової і спеціальної техніки.