28.11.2007
Сьогодні, 28 листопада, о 10.53 у рамках чергової - 8-ї ротації контингенту літак Державного підприємства МО України «Українська авіаційна транспортна компанія» Ту-154 здійснив посадку у Миколаївському аеропорту, доставивши на Батьківщину третю групу миротворців у складі 88 осіб. Таким чином відбулася повна заміна особового складу 56-го окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії.
Впродовж півроку українські вертолітники під керівництвом командира військового льотчика 1-го класу полковника Володимира Пастухова виконували завдання з підтримання миру в цій гарячій африканській країні. Загалом вони здійснили 2 832 польоти, під час яких провели у небі більше 2700 годин, перевезли понад 14,5 тисяч пасажирів та майже 350 тонн вантажу.
Високий професіоналізм українських миротворців неодноразово відмічав Спеціальний представник Генерального Секретаря ООН в Ліберії та командувач силами Місії ООН генерал-лейтенант Ісаак Обіакор.
Їхню добру справу продовжуватимуть авіатори 8-ї ротації. І, як запевнив новий командир 56 овз військовий льотчик 1-го класу полковник Андрій Когут, особовий склад загону повністю готовий до виконання завдань за призначенням.
До речі, цим же бортом, разом з третьою групою миротворців 56-го овз повернулися семеро з українських моряків, допомогу яким поблизу берегів Ліберії надали українські миротворці.
Довідка. Українські моряки півроку тому трьома малими суднами вийшли з Криму через Середземне море до узбережжя Західної Африки на рибний промисел.
Обіцяної роботодавцями великої кількості риби там не було. Кілька місяців судна дрейфували біля Камеруну і Беніну з надією, що ось-ось риба піде, але трюми, як були, так і залишалися порожніми.
Як розповів капітан риболовецького сейнера Сергій Бровко, особовий склад почав хворіти на тропічну малярію. Хотіли повернутися на Україну – нема коштів на квиток. Допомогли рибалкам вийти зі складної ситуації їхні ж дружини, профспілки риболовів, українські дипломати в Західній Африці та наша діаспора в Беніні. Спільними зусиллями вони доправили моряків до столиці Республіки Ліберія - Монровії, а там вже на них чекали українські миротворці 56-го овз.
Перш за все рибалок оглянули лікарі. Зі слів начальника медичної служби загону майора медичної служби Олега Барнича, остерігалися наявності у них тропічної малярії. Однак аналізи засвідчили про відсутність хвороби.
Пізніше моряки пройшли ще одне ретельне обстеження в Йорданському військовому шпиталі, де відсутність цієї небезпечної хвороби підтвердилась. Тож разом з 88-ма військовослужбовцями 56-го окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії додому повернулися й семеро з тридцяти кримських рибалок. Решта моряків вирішили залишитися. Їх ще не покидає надія таки натрапити біля західноафриканського узбережжя на багатий улов.