15.10.2007
Екіпажі 56 окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії під керівництвом заступника командира загону військового льотчика першого класу підполковника Юрія Стороженка виконали практичні завдання з виживання на суші та у воді.
Протягом п’яти годин близько 30-ти військовослужбовців льотно-підйомного складу удосконалювали практичні навички у діях після вимушеного приводнення, використання плавзасобів, збереження здоров’я та життєдіяльності після вимушеної посадки поза аеродромом.
На початку заняття начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби загону підполковник Сергій Роміцин нагадав та продемонстрував дії членів екіпажу при аварійному покиданні літака, порядок використання радіомаяка радіостанції в режимі приводу пошукових вертольотів. Після цього групи у складі трьох осіб у кожній, імітуючи склад екіпажу, проводили вибір місця будівництва тимчасового укриття з підручних матеріалів у місцевих умовах, відпрацьовували правила зв’язку за допомогою радіостанції індивідуального користування та розведення сигнального вогнища.
Головним чином приділялася увага практичним тренуванням на воді з використанням індивідуальних та групових рятувальних засобів. За безпосереднім призначенням використовувались рятувальний човен ЛАС -5м3, жилети САЖ -43П та АСП-74.
Ординатор медичного пункту майор медичної служби Олег Білодід не лише нагадав правила першої само- та взаємодопомоги, а й проінструктував екіпажі щодо надання першої медичної допомоги при кровотечах, переломах, пораненнях, опіках, втратах свідомості тощо.
“Командування 56 окремого вертолітного загону Місії ООН у Ліберії постійно приділяє увагу питанням збереження життя, в разі виникнення непередбачуваних ситуацій. Адже в умовах природно-кліматичних особливостей африканського континенту ця проблема завжди залишається актуальною, - зауважив підполковник Юрій Стороженко. - Протягом сьомої ротації неодноразово проводилися заняття з організації та виконання пошуку й рятування тих, хто зазнав лихо. В умовах сезону тропічних дощів екіпажі постійно тренуються працювати з режиму висіння.
За словами командира загону, вертольоти обладнано рятувальними засобами індивідуального та групового використання. Новим етапом підвищення фахової майстерності стали заняття, проведені в передмісті столиці країни, районі Ельва. Місцеві жителі мали змогу особисто переконатися у професіоналізмі українських миротворців.
Варто додати, в місцях постійної дислокації на Україні подібні тренування можливі лише, на базі управління спеціальної підготовки і виживання Центру санаторного лікування в Судаку.