06.11.2006
Сьогодні, 6 листопада, в рамках чергової – шостої – ротації в Україну повернулася третя група українських миротворців 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, який виконує завдання сил Місії ООН у Ліберії.
О 8.05 у Миколаєві здійснив посадку літак Ту-154 Державного підприємства Міністерства оборони України “Українська авіаційна транспортна компанія”, який доставив на Батьківщину 96 військовослужбовців 56-го ОВЗ.
Таким чином до Ліберії вже доставлено 290 військовослужбовців 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, а на Батьківщину повернулося 292 миротворця.
Завершальний – четвертий – етап ротації заплановано провести протягом 8 - 10 листопада. В ході цього етапу за допомогою рейсу літака Ан-124-100 “Руслан” АНТК ім. Антонова буде проведено заміну авіаційної техніки загону – 4-х вертольотів Мі-8МТ.
Всього в ході чергової ротації до Ліберії буде доставлено 300 військовослужбовців 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, а на Батьківщину повернеться 298 миротворців.
Довідка. 56-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі Місії ООН у Ліберії з січня 2004 року.
Загальна чисельність загону – 300 військовослужбовців. На озброєнні загону знаходяться 8 вертольотів Мі-8 та 6 вертольотів Мі-24. Серед основних завдань Місії ООН у Ліберії, що виконують українські авіатори, - перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб, перевезення вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, польоти спостереження, повітряне супроводження переміщення військ.
Необхідно наголосити, що миротворці 56-го ОВЗ п’ятої ротації зробили вагомий внесок у шляхетну справу підтримання миру в цій країні. За півроку виконання завдань Місії ООН у Ліберії підлеглі льотчика 1-го класу полковника Ігоря Бевзи здійснили майже 3000 польотів під час яких провели у африканському небі більше 2700 годин, перевезли понад 15 тисяч пасажирів та майже 375 тонн вантажу.
Серед головних та найважливіших завдань, які з честю виконали українці – забезпечення безпеки перебування та пересування Генерального Секретаря ООН під час його візиту до Ліберії, виконання оперативних завдань з віддаленого від базового табору майданчику Грінвіл, участь у 17 спільних навчаннях і операціях командування сил Місії ООН.
Крім того, щодня українські миротворці здійснювали патрулювання кордонів із сусідніми з Ліберією країнами, доставку продуктів харчування населенню районів, недоступних для інших видів транспорту крім вертольоту, перевезення військовослужбовців сил Місії ООН та багато інших.