НА СЬОГОДНІ Є ЗАЯВИ США І ФРАНЦІЇ ПРО ТЕ, ЩО ВОНИ ГОТОВІ ФІНАНСУВАТИ МИРОТВОРЧУ МІСІЮ НА ДОНБАСІ – ГРИМЧАК
01.05.2018
Німеччина розглядає можливість фінансування
Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак.
"На сьогодні у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, що вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є – розрахунки і погодження про донорів цієї операції. Тобто фактично треба знайти війська, озброєння тощо. Сьогодні у нас є десятки країн, які умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме посилаючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому", – сказав Гримчак.
Заступник очільника МінТОТ також розповів, який механізм запровадження миротворців на територію ОРДЛО: "Як це відбувається. Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН відправляється група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які треба використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських техніки і всього іншого, починається… Ми повинні розуміти, що такі місії, вони коштують грошей, бо там дуже якісне забезпечення всього, що треба. Тобто, що ми маємо на сьогодні? У нас вже експертні висновки екс-генерального секретаря пана Расмусена, який сказав, що 20-25 тисяч потрібно військових, біля 5 тисяч поліцейських міжнародної місії. У нас є домовленості з деякими країнами про те, що вони готові виділити свої війська. Це не ми домовляємося, це ООН повинно домовлятися. Але попередньо ми маємо на сьогодні погодження фактично з усіма нашими союзниками в тому, що вони підтримують місію. І найголовніше – це не війська. Війська можна знайти, їх багато по світу. Можна взяти і війська Мексики. Але головне – хто за це буде платити".
Окрім того, на запитання ведучого, де гарантії, що країни змусять Путіна відступитися від права вето у Радбезі ООН, Гримчак сказав: "Останні місяці показують, що гегемонія РФ на право вето закінчується… Не обов'язково таке рішення має прийняти Радбез ООН, таке рішення може прийняти і Генеральна асамблея ООН. Це згідно зі статутом. А інший варіант – більш радикальний, коли запитають, так ви є в ОРДЛО чи нема? Якщо нема – ми допоможемо".