Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 12 липня 2020

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 12 липня 2020

Минулої доби російсько-окупаційні війська зменшили кількість обстрілів наших оборонних позицій до 10. Водночас, половину з них здійснили із застосуванням заборонених мінометів 120-го і 82-го калібрів. Від початку поточної доби противник активізувався, до того ж почав використовувати під час обстрілів не лише заборонені міномети, а й артилерійські системи калібру 152 і 122 мм.

За таких умов підрозділи Об’єднаних сил задіювали у відповідь на ворожі обстріли увесь спектр не заборонених чергових вогневих засобів, міцно тримаючи займані рубежі.

За минулу добу троє українських воїнів зазнали поранень. Наразі військовослужбовці перебувають у медичних закладах, їм надається уся необхідна лікарська допомога.

Луганський напрямок

Тут російсько-окупаційні війська з 17:20 до 20:30 тричі відкривали вогонь по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил поблизу Новотошківського. Так, з боку населеного пункту Донецький за 2 рази окупанти випустили 16 мін 82-го калібру, а з боку Голубівського задіяли станковий протитанковий гранатомет.

3 міни калібру 82 мм розірвалися після 18:30 на наших позиціях біля Майорська.

Зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї противник обстріляв захисників Оріхового, на що отримав адекватну відповідь.

Донецький напрямок

Там окупанти тричі обстріляли наші позиції поблизу Водяного – на світанку з мінометів калібру 120 та 82 мм, а у вечірній час з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

На підступах до Мар’їнки та Авдіївки противник увечері вів вогонь з гранатометів різних систем і кулеметів великого калібру.

Підрозділи Об’єднаних сил примушували ворога відмовитись від агресивних дій прицільним вогнем з наявного озброєння, у тому числі активно застосовували гранатомети.

Як свідчення результативності дій українських воїнів, наша розвідка підтвердила ліквідацію минулої доби трьох та поранення одного окупанта. Окрім того, за уточненими даними, противник втратив додатково ще одного найманця 10 липня.

Обстановка на сьогодні, 12 липня

Від початку поточної доби до опівдня російсько-окупаційні війська здійснили вже 8 обстрілів.

На Луганському напрямку противник вранці застосував артилерійські системи калібру 152 мм поблизу Новотошківського, і 120-мм міномети – неподалік Кримського.

Біля Хутора Вільного окупанти вели вогонь зі станкових протитанкових і автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

На Донецькому напрямку по околицях Авдіївки ворог близько 5-ї години ранку з боку Спартака випустив 12 мін калібру 120 мм і 8 артилерійських боєприпасів 122-го калібру, а після 7-ї з боку Каштанового задіяв станкові і ручні протитанкові гранатомети та стрілецьку зброю.

Захисників Опитного противник обстріляв зі станкового протитанкового гранатомету, на наших позиціях також розірвалися 4 міни 120-го калібру.

В районі Мар’їнки окупанти двічі у ранковий час відкривали вогонь по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил зі станкових і ручних протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї.

Внаслідок одного із сьогоднішніх ворожих обстрілів двоє українських захисників зазнали осколкових поранень. Після надання першої медичної допомоги воїнів оперативно евакуйовано до лікувального закладу.

Підрозділи операції Об’єднаних сил подавляли активність противника рішучо і жорстко, застосовуючи по його позиціях чергові вогневі засоби.

Втрати ворога в результаті вогню у відповідь уточнюються.

Ситуація в районі проведення операції – повністю контрольована.

Полковник Максим Праута, прес-центр Міністерства оборони України

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/07/12/viyskovi-novini-zvedeni-dani-oos-12-lipnya-2020/