Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 18 травня 2020

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 18 травня 2020

Протягом доби, що минула на лінії бойового зіткнення, підрозділи Об’єднаних сил гідно протистояли збройним формуванням РФ, жорстко відповідаючи з легкого піхотного озброєння на обстріли окупантів.

На жаль, вчора російська збройна агресія принесла бойові втрати серед наших героїв-захисників. Внаслідок прицільного ворожого вогню троє українських оборонців отримали поранення різних ступенів.

Підкреслюємо, що захисники України ніколи першими не розпочинають застосовувати зброю, при цьому наші воїни ведуть вогонь у відповідь лише з підтвердженням відсутності в секторі вогню цивільних мирних мешканців та інфраструктури місцевого населення.

Так, 17 травня, російсько-окупаційні війська здійснили 8 прицільних обстрілів позицій Об’єднаних сил. Ворог продовжує свідомо порушувати Мінські угоди, застосовуючи заборонені зразки озброєння. Крім того, окупанти вчергове використовували безпілотники для скидання пострілів ВОГ-17.

Під ворожим мінометним вогнем вчора тричі перебували наші мужні оборонці Авдіївки. З 06:00 до 06:30 з напрямку від селища Каштанове окупанти двічі застосовували міномет 82-го калібру, випустивши 22 міни, та вели вогонь з гранатометів різних систем та стрілецької зброї. Втретє розриви декількох мін також 82-го калібру зафіксували наші захисники Авдіївки після 20:30 з напрямку від окупованого міста Ясинувата.

З 14:10 на приморській ділянці нашої оборони захисники Водяного потрапили під ворожий обстріл з безпілотника. З напрямку від окупованого села Пікузи противник, застосовуючи безпілотний літальний апарат, скинув три постріли ВОГ-17.

Крім цього, російсько-окупаційні війська порушували режим тиші з гранатометів різних систем та стрілецького озброєння поблизу н.п. Славне, Невельське, Піски та Новоолександрівка.

Адекватна відповідь підрозділів Об’єднаних сил була гідною та ефективною. Як повідомляв Штаб ООС, за даними розвідки, 17 травня наші воїни знищили двох російських окупантів та ще двох поранили.

Обстановка на сьогодні, 18 травня

Від початку поточної доби, за наявною станом на 12:00 інформацією, російсько-окупаційні війська обстрілів наших позицій не здійснювали, побоюючись адекватної відповіді Об’єднаних сил.

Захисники України неухильно дотримуються режиму тиші на лінії бойового зіткнення та щохвилини перебувають напоготові дати гідну ефективну відсіч у відповідь на підступні ворожі дії з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Полковник Дмитро Гуцуляк,

пресцентр Міністерства оборони України

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/05/18/viyskovi-novini-zvedeni-dani-oos-18-travnya-2020/