Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 09 квітня 2020

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 09 квітня 2020

Протягом минулої доби на лінії бойового зіткнення зафіксовано 8 прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

Захисники України гідно придушували збройну активність збройних формувань РФ, застосовуючи чергові вогневі засоби. Підкреслимо, що підрозділи Об’єднаних сил ведуть адекватні оборонні дії та прицільний вогонь у відповідь в разі підтвердження відсутності в секторі цивільних мирних жителів та інфраструктури місцевого населення.

Вчора ворог 4 рази застосовував по позиціям Українських воїнів міномети різних калібрів.

З 01:50 ночі, протягом 25 хвилин, наші оборонці Павлополя зафіксували розриви 20 ворожих мін калібру 82 мм. Окупанти вели щільний вогонь з напрямку від села Набережне.

Зранку, з 06:35 протягом години, з напрямку від н.п. Калинове російсько-окупаційні війська випустили 17 мін 120-го калібру по захисникам Новоолександрівки.

Після 12:15 розриви декількох мін калібру 82 мм з напрямку від окупованого Золотого-5 зафіксували наші захисники Оріхового.

З 16:50 від села Верхньошироківське противник протягом 20 хвилин випустив 8 мін також 82-го калібру по оборонцям села Гнутове.

Крім того, вчора двічі російсько-окупаційні війська порушували режим тиші вдень в районі Зайцевого, застосовуючи стрілецьке озброєння та станкові протитанкові гранатомети.

Також з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів окупанти цілили по позиціях оборонців Мар’їнки та зі стрілецької зброї – поблизу Старогнатівки.

Як зазначалося, наші мужні оборонці – підрозділи Об’єднаних сил вели адекватні оборонні дії проти злочинних дій російсько-окупаційних військ. При цьому захисники України ніколи не застосовують зброю першими. На ворожі обстріли наші воїни ефективно застосовували гранатомети та стрілецьке озброєння, з метою припинення збройної активності окупантів.

Внаслідок прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ, вчора один наш воїн отримав поранення. Його було евакуйовано до медичного закладу. Стан здоров’я героя, за наявною інформацією – задовільний.

Ворожа збройна активність не залишилася безкарною. За попередніми даними розвідки Об’єднаних сил, вчора наші захисники адекватним вогнем у відповідь із незаборонених зразків озброєння поранили щонайменше п’ятьох окупантів.

Обстановка на сьогодні, 09 квітня

Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська станом на 12:00, вже вісім разів порушували режим тиші на лінії бойового зіткнення.

Одночасно з 05:30, застосовуючи станкові протитанкові гранатомети та великокаліберні кулемети збройні формування РФ розпочали бойові дії в районі Красногорівки та поблизу Новомихайлівки. Ворог відкрив вогонь відповідно з напрямку від окупованих н.п. Старомихайлівка та Луганське.

З 06:55 з напрямку від Золотого-5 окупанти випустили 2 міни 82-го калібру та вели обстріл з АГС по захисникам Оріхового.

З близько 07:50 ворог відкрив вогонь по нашим воїнам в районі Новгородського з ПТРК.

Також зранку під ворожими мінометними обстрілами перебували наші захисники Оріхового та Хутора Вільний, де окупанти випустили декілька мін калібру 82 мм. Також зафіксовано застосування противником АГС.

Після 10:00 зі стрілецької зброї окупанти порушили режим тиші в районі Богданівки.

З близько 10:15 з напрямку від села Соснівське російсько-окупаційні війська випустили 5 мін 82-го калібру, та вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів й великокаліберних кулеметів по оборонцям Павлополя.

Захисники України, застосовуючи легке піхотне озброєння, гідно реагували на ворожу активність та примушували окупантів до подальшого дотримання режиму тиші.

За наявною інформацією, внаслідок бойових дій та ворожих обстрілів втрат серед наших захисників України немає. Втрати противника уточнюються.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські окупаційні адміністрації продовжують приховувати факти поширення захворювання на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Представники т.зв. “силових структур” вилучають історії хвороб померлих та попереджують медичний персонал про притягнення до “кримінальної” відповідальності за розголошення інформації, у т.ч., що більшість інфікованих протягом березня поточного року відвідували РФ через неконтрольовані Україною ділянки кордону.

При цьому, Росія продовжує процес паспортизації населення окупованих територій Донбасу. З початку квітня ц.р. до Ростовської області та у зворотному напрямку спеціальними автобусними рейсами перевезено понад 2 тис. осіб.

За даними розвідки, зазначені дії призводять до погіршення епідеміологічної ситуації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Наші герої-захисники, – підрозділи Об’єднаних сил, неухильно дотримуються режиму тиші та щохвилини перебувають напоготові дати гідну збройну відсіч на підступні ворожі дії з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/04/09/viyskovi-novini-zvedeni-dani-oos-09-kvitnya-2020/