Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 22 квітня 2020

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 22 квітня 2020

Добра новина: внаслідок бойових дій, що тривали минулої доби на сході України, підрозділи Об’єднаних сил бойових втрат не понесли – жоден військовослужбовець не загинув та не дістав поранень.

Цього вдалося досягти завдяки чітким і злагодженим діям наших захисників на лінії зіткнення, вчасному реагуванню на ворожі обстріли, а також добре обладнаним позиціям українських військ.

Загальна ж ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил упродовж вчорашньої доби, суттєвих змін не зазнала.

Всупереч запровадженому режиму припинення вогню, російсько-окупаційні війська продовжували здійснювати обстріли позицій Об’єднаних сил, періодично застосовуючи заборонені до використання зразки озброєння.

При цьому, порівняно із попередньою добою, кількість таких вогневих провокацій з боку противника знизилася практично вдвічі, і загалом склала сім обстрілів.

Тобто загалом, за даними штабу операції, упродовж вчорашньої доби російсько-окупаційні війська порушили режим тиші сім разів, тричі ведучи вогонь з мінометів.

Українські військовослужбовці вели активні оборонні дії та реагували на обстріли з боку противника прицільним вогнем у відповідь із штатної піхотної зброї, виключно у випадках, коли дії окупантів загрожували життю та здоров’ю наших захисників.

Луганський напрямок

Минулої доби на зафіксовано три збройні провокації з боку російсько-окупаційних військ.

Усі вони були прицільними та велися із застосуванням мінометного вогню.

Перший стався о 10:55 в районі Кримського, коли з напрямку  Слов’яносербська ворог випустив в бік наших опорних пунктів чотири міни 120-го калібру.

Вдруге російсько-окупаційні війська порушили режим перемир’я о 15:10 поблизу Новотошківського, де також застосували міномет калібру 120 мм, випустивши з напрямку с. Голубівка чотири боєприпаси згаданого калібру.

Третім випадком став ворожий вогневий наліт, здійснений противником біля Луганського о 18:10. Він був вже більш потужним і вівся із використанням мінометів 82-го калібру, станкових протитанкових гранатометів та кулеметів крупного калібру.

Під час цього обстрілу російсько-окупаційні війська зі сторони с. Калинівка витратили  14 мін 82-го калібру, одинадцять разів вистрілили з СПГ та здійснили більше сорока кулеметних черг.

У відповідь на такі дії, військовослужбовці Збройних Сил України відкрили щільний вогонь по противнику, застосувавши чергові вогневі засоби, без застосування артилерії та мінометів. Це, врешті, змусило окупантів припинити обстріли та до кінця доби вогонь не відкривати.

Загалом вчора на луганському напрямку нашим оборонцям двічі довелося ефективно  “заспокоювати” противника, примушуючи його дотримуватися режиму тиші. Підкреслюємо, що наші воїни застосовували виключно штатну піхотну зброю.

Донецький напрямок

Там за добу наші оборонці зафіксували чотири факти недотримання російсько-окупаційними військами режиму перемир’я. Усі ворожі обстріли також було визначено як прицільні, але сталися вони без застосування мінометів чи іншої забороненої до використання зброї.

Зокрема, двічі противник обстріляв наші оборонні укріплення на поступах до Авдіївки та по одному разу неподалік Красногорівки і Старогнатівки. Ворог застосовував автоматичні, станкові та ручні гранатомети, кулемети крупного калібру та стрілецьку зброю.

У двох останніх випадках українські захисники ідентифікували місця активності противника та влучним вогнем у відповідь придушили ворожі вогневі точки. І знову ж таки – без використання забороненої зброї.

Внаслідок бойових дій, що тривали вчора на сході України, підрозділи зі складу Об’єднаних сил бойових втрат не понесли.

Водночас, за інформацією штабу Операції Об’єднаних сил із посиланням на дані української розвідки, вчора, 21 квітня, внаслідок рішучих дій українських захисників, двох російських найманців було ліквідовано.

Обстановка на сьогодні, 22 квітня

Від початку поточної доби станом на 12:30 сьогодні, 22 квітня, російсько-окупаційні війська порушили режим перемир’я чотири рази. Місцями ведення вогню противником були н.п. Оріхове, Богданівка, Лебединське та Широкіне. Під час обстрілів російсько-окупаційні війська використовували переважно ручні та автоматичні гранатомети. Водночас, в районі Широкіного окупанти застосували міномет 82-го калібру, випустивши з напрямку Саханки п’ять мін.

Влучним вогнем у відповідь з чергових піхотних засобів українські війська вчасно придушували ворожу вогневу активність.

За наявною інформацією станом на цю мить, бойових втрат у лавах українських військ з початку поточної доби не обліковано.

Наші оборонці продовжують виконувати бойові завдання, перебуваючи у повній бойовій готовності до будь-яких агресивних дій російських окупантів.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ продовжує заходи, спрямовані на недопущення стабілізації обстановки.

Зокрема, окупанти встановлюють додаткові мінні поля, у т. ч. на потенційних ділянках розведення військ, у безпосередній близькості до доріг і сільськогосподарських угідь.

Мінування противником місцевості здійснюється із використанням заборонених протипіхотних мін ПМН та МОН.

Крім того, противник продовжує утримувати на прихованих вогневих позиціях 122-мм гаубиці Д-30 та самохідні артилерійські установки “Гвоздика”, з порушенням відстаней відведення важкого озброєння, в районах населених пунктів: Біле (Лутугинський район Луганської області), Бугаївка (Перевальський район, Луганська область), а також поблизу лінії зіткнення.

Окрім того, російське окупаційне командування використовує введення карантинного режиму на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях для приховування підготовки диверсійних груп та снайперських пар. Зокрема, протягом цього тижня окупанти проводили активну підготовку поза межами полігонів. Також противник інтенсивно поповнював запаси боєкомплекту в передових підрозділах, у т. ч. боєприпасами для стрілецької зброї та гранатометів.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/04/22/viyskovi-novini-zvedeni-dani-oos-22-kvitnya-2020/