Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 18 квітня 2020

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 18 квітня 2020

Минулої доби підрозділи Збройних Сил України, а також інших військових формувань, задіяних в операції Об’єднаних сил, продовжували виконання заходів з відсічі і стримування російської збройної агресії на сході України.

При цьому наші захисники чітко дотримувалися взятих зобов’язань щодо режиму тиші в районі проведення операції та в жодному з випадків першими вогонь і бік противника не відкривали.

Водночас, українські військовослужбовці здійснювали оборонні дії з метою недопущення проникнення російсько-окупаційних підрозділів на контрольовані нашими військами території, а також давали відсіч противнику на окремих ділянках фронту, і виключно у випадках, коли ворожі дії несли пряму загрозу життю та здоров’ю наших військовослужбовців.

Загалом, як свідчать дані штабу операції, за вчорашню добу російсько-окупаційні війська порушили режим тиші п’ять разів, в одному з випадків застосувавши заборонені до використання міномети 120 калібру.

Внаслідок бойових дій, що тривали вчора на сході України, підрозділи зі складу Об’єднаних сил бойових втрат не понесли – жоден військовослужбовець не загинув і не дістав поранень.

Водночас, за інформацією штабу Операції Об’єднаних сил із посиланням на дані української розвідки, вчора, 17 квітня, внаслідок рішучих дій українських захисників, щонайменше  двох російських найманців зазнали поранень різних ступенів важкості.

Луганський напрямок

Зокрема, минулої доби тут наші мужні захисники зафіксували лише одну збройну провокацію з боку окупаційних військ. Сталася вона о 17:05 неподалік с. Південне, де ворог застосував заборонені мінометні системи.

Тоді, упродовж півгодини противник випустив чотири міни калібру 120 мм зі сторони шахти ім. Гагаріна.

Військовослужбовці Збройних Сил України чітко визначили місця ведення противником вогню, проте зброю у відповідь не застосовували, продовживши спостерігати за діями окупантів.

І це був єдиний випадок порушення режиму перемир’я на луганському напрямку за вчорашній день – решта доби там минула спокійно.

Донецький напрямок

Ворожі обстріли там почалися з 12:30, коли російсько-окупаційні війська неподалік Опитного відкрили вогонь з автоматичних гранатометів АГС. Цей двадцятихвилинний обстріл окупанти здійснили зі сторони с. Веселе. У відповідь наші оборонці відкрили щільний прицільний вогонь в бік ворога, застосувавши аналогічне озброєння. Це змусило противника врешті припинити обстріли.

Далі, починаючи з 14:00 і до 20:05 російсько-окупаційні війська активізувалися вже на інших ділянках лінії зіткнення, порушивши режим тиші ще чотири рази.

Зокрема, в районі с. Гнутового ворог обстрілював наші оборонні укріплення зі станкових протитанкових гранатометів та кулеметів крупних калібрів. Вогонь вівся з напрямку н.п. Заїченко.

Неподалік Старогнатівки окупанти також застосували кулеметний вогонь, а на підступах до Авдіївки тричі вистрілили з ручного протитанкового гранатомета РПГ та здійснили п’ятнадцять черг зі стрілецької зброї. Ці обстріли велися противником з напрямку н.п. Новоласпа та Мінеральне відповідно.

Обстановка на сьогодні, 18 квітня

Від початку поточної доби станом на 12.30 російсько-окупаційні війська порушили режим перемир’я тричі, вже встигши застосувати мінометний вогонь.

Так, сьогодні о 06:40 зі сторони н.п. Нижнє Лозове окупанти випустили в бік наших укріплень в районі с. Луганське три міни 120-го та дві міни 82-го калібрів. У відповідь наші військовослужбовці відкрили щільний вогонь зі штатного піхотного озброєння. Цього виявилося достатньо, аби змусити противника припинити вогонь.

Вдруге ворог порушив режим перемир’я вже о 08:10 ранку біля Травневого. Наші оборонці нарахували падіння трьох мін калібру 82 мм, по два ворожі постріли з гранатометів РПГ та АГС, а також загалом близько 40 черг з кулеметів та стрілецької зброї, здійснених російсько-окупаційними військами з напрямку н.п.Гольмівський.

Завдяки добре обладнаним опорним пунктам наших військ, ворожий вогонь виявився неефективним.

За наявною інформацією станом на цю мить, бойових втрат у лавах українських військ з початку поточної доби не обліковано.

Наші оборонці продовжують мужньо виконувати бойові завдання із захисту України, перебуваючи у повній бойовій готовності до будь-яких агресивних дій російських окупантів.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Матеріали підготовлені Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/04/18/viyskovi-novini-zvedeni-dani-oos-18-kvitnya-2020/