Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 13 лютого 2020

ООС: зведені дані – 13 лютого 2020

12 лютого збройні формування Російської Федерації тричі порушували режим припинення вогню. Противник вів вогонь по позиціям Об’єднаних сил з міномету калібру 120 мм, гранатометів різних систем,  великокаліберних кулеметів та іншого легкого піхотного озброєння.

Луганський напрямок

Всі обстріли зафіксовано на цьому напрямку.

Вдень, грубо порушуючи Мінські домовленості, російські окупаційні війська обстріляли позиції українських захисників в районі Оріхового із міномета калібру 120 мм та станкового протитанкового гранатомета.

Крім того, з гранатометів різних систем, кулеметів великого калібру та іншої стрілецької зброї, російські окупаційні війська вели вогонь по позиціях Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Новотошківське та Південне.

Бойових втрат серед підрозділів Об’єднаних сил за минулу добу немає.

Обстановка на сьогодні, 13 лютого

Від початку поточної доби станом на 12:00, було зафіксовано три випадки порушення режиму припинення вогню.

На Луганському напрямку з заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, збройні формування Російської Федерації випустили 6 мін по нашим позиціям поблизу Новотошківського.

На Донецькому напрямку противник відкривав вогонь з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів неподалік Лебединського, а зі стрілецької зброї обстріляв позиції українських захисників поблизу Березового.

За наявною інформацією, бойових   втрат з боку наших сил внаслідок обстрілу противника немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

У з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК російських окупаційних військ триває робота комісії Генерального штабу та командування Південного військового округу ЗС РФ з перевірки бойової та мобілізаційної готовності, матеріально-технічного, фінансового та кадрового забезпечення. При цьому, у ході перевірок для членів комісії проводяться показові заходи з демонстрації набутих підрозділами окупантів бойових спроможностей щодо ураження об’єктів Об’єднаних сил і провокування підрозділів ЗС України  на відкриття вогню у відповідь.

У такий спосіб російське окупаційне командування намагається обґрунтувати необхідність збільшення “бюджетних видатків” для окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

http://mediarnbo.org/2020/02/12/oos-zvedeni-dani-12-lyutogo-2020/