Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 12 лютого 2020

ООС: зведені дані – 12 лютого 2020

Протягом 11 лютого російсько-окупаційні війська вчергове свідомо застосовували по позиціях Об’єднаних сил важке озброєння, в порушення Мінських угод.

Загалом окупанти здійснили 5 прицільних обстрілів позицій Українських героїв, з них двічі в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” Об’єднаних сил ворог застосовував міномети.

Тричі під ворожим вогнем перебували вчора наші мужні захисники Оріхового. Після 09:40 з напрямку від Первомайська окупанти випустили 4 міни калібру 120 мм по нашим воїнам в районі н.п. Оріхове. З близько 20:00 російсько-окупаційні війська продовжили на цій ділянці мінометний обстріл, випустивши ще 5 мін 120-го калібру. Окрім цього, після 15:35 противник вів тут вогонь з СПГ з напрямку від Голубівського, а ввечері під час мінометного обстрілу від Первомайська, застосовував також гранатомети різних систем та стрілецьке озброєння.

Вдень, з 15:25 окупанти вели вогонь з автоматичних станкових гранатометів по наших оборонцях н.п. Піски. Після 20:00 від села Жолобок російсько-окупаційні війська застосували автоматичні станкові та ручні протитанкові гранатомети, стрілецьке озброєння по нашим захисникам Кримського.

Підрозділи Об’єднаних сил вели адекватні оборонні дії, неухильно дотримуючись Мінських угод.

Бойових втрат внаслідок ворожих обстрілів серед наших героїв немає.

Обстановка на сьогодні, 12 лютого

Від початку поточної доби за наявною інформацією, станом на 12:00, порушень режиму тиші з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях вимагають від керівників місцевих підприємств і установ терміново надати уточнені списки працівників.

Основна причина – необхідність визначення мобілізаційного резерву у зв’язку з відтоком людського ресурсу на територію РФ після отримання російського громадянства. Відсутність необхідної кількості резервістів створила у окупантів передумови до зриву запланованих навчальних зборів у першому кварталі 2020 року на базі з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Для недопущення подальшого відтоку мобілізаційного ресурсу російською окупаційною владою передбачається введення додаткових обмежень щодо виїзду громадян призовного віку на територію Росії.

Підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до підступних ворожих дій в районі відсічі та стримування збройної агресії РФ на сході нашої держави.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

http://mediarnbo.org/2020/02/12/oos-zvedeni-dani-12-lyutogo-2020/