Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 03 січня 2020

ООС: зведені дані – 03 січня 2020

Як і у попередні дні, вчора в районі проведення операції Об’єднаних сил тривали бойові дії низької інтенсивності. Загалом за вчорашній день в штабі операції нарахували чотири вогневі провокації з боку російсько-окупаційних військ. При цьому противник не застосовував зброю крупних калібрів, обмежившись збройними провокаціями з використанням піхотних засобів.

Доброю новиною є те, що за минулу добу підрозділи зі складу Об’єднаних сил бойових втрат не понесли – жоден український військовий не загинув і не був поранений.

Луганський напрямок

Двічі упродовж доби противник турбував наших захисників, ведучи вогонь з підствольних гранатометів та стрілецької зброї, включно з кулеметами крупних калібрів. Ці випадки зафіксовано поблизу н.п. Оріхове і Новолуганське, о 07:30 та о 22:45 відповідно. Зазначені ворожі обстріли були прицільними, однак в цілому суттєвої загрози нашим оборонцям не несли. Відтак, військовослужбовці Збройних Сил України утрималися від відкриття вогню у відповідь.

Донецький напрямок

У смузі відповідальності цього оперативно-тактичного угруповання вчора також зафіксовано два випадки, коли противник, не дотримуючись режиму тиші, вів вогонь в бік наших опорних пунктів.

Так, о 07:15 ранку російсько-окупаційні війська зі сторони Докучаєвська відкрили вогонь з гранатометів та стрілецької зброї в напрямку оборонних укріплень наших військ поблизу Новотроїцького.

Вже надвечір, а саме о 18:15, з напрямку с. Стила противник здійснив кілька пострілів зі станкового протитанкового гранатомета в бік позицій наших підрозділів біля Миколаївки.

Загалом упродовж минулої доби російсько-окупаційні війська порушили режим перемир’я чотири рази, без застосування зброї заборонених калібрів.

Обстановка на сьогодні, 03 січня

Від початку поточної доби, станом на 12:00 дня зафіксовано одну ворожу провокацію, яку противник здійснив близько четвертої ранку на підступах до с. Новолуганське. Так, з напрямку н.п. Доломітне окупанти відкрили прицільний вогонь з гранатометів АГС, кулеметів крупного калібру та стрілецької зброї. Обстріл тривав загалом близько півгодини. Наші захисники вогонь у відповідь не відкривали.

Станом на зараз ситуація залишається стабільною та повністю контрольованою українськими підрозділами.

Бойових втрат у лавах Збройних Сил України від початку поточної доби немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російсько-окупаційних військ імітує дотримання “режиму тиші” у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк), 2 (Луганськ) АК, створивши так звані “групи контролю”.

Разом з тим, у підрозділах противника почастішали випадки відкриття вогню по своїм позиціям, (т.зв. “дружнього вогню”) зокрема у смузі відповідальності “11-го окремого мотострілецького полку”, 1-ї окремої мотострілецької бригади та 4 окремої мотострілецької бригади. Відкриття “дружнього вогню” противником стало можливим через незадовільну організацію взаємодії між підрозділами окупантів та надмірне вживання спиртних напоїв особовим складом. При цьому, згаданими “групами контролю” такі випадки обліковуються як обстріли з боку Об’єднаних сил. Тим самим противник намагається виправдати обстріли, які сам же веде начебто у відповідь на порушення режиму тиші з боку підрозділів Об’єднаних сил.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Зведення підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2020/01/03/oos-zvedeni-dani-03-sichnya-2020/