Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 27 листопада 2019

ООС: зведені дані – 27 листопада 2019

Активність російсько-окупаційних військ на лінії зіткнення, порівняно з попередньою добою, зросла. Противник на третину, до 12, збільшив кількість обстрілів наших позицій, при цьому застосовував озброєння бойових машин піхоти, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю, а також 4 рази – заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 82 мм.

Упродовж минулої доби внаслідок ворожих обстрілів жодний військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил не загинув і не був поранений.

Луганський напрямок

Тут порушень режиму тиші було 5.

Неподалік Луганського та двічі біля Кримського окупанти відкривали вогонь з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Також з мінометів 82-го калібру, озброєння БМП, ручних протитанкових і автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї ворог з 18:35 до 20:10 з боку Голубівського обстрілював опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил, обладнані поблизу Новотошківського.

Близько 21:30 зі станкових протитанкових гранатометів російсько-окупаційні війська вели вогонь по наших позиціях в районі Троїцького.

Донецький напрямок

7 обстрілів обліковано на цьому напрямку.

Більше половини з них – чотири – противник здійснив неподалік Старогнатівки, застосовуючи автоматичні гранатомети, кулемети великого калібру та стрілецьку зброю.

Двічі, зранку та увечері, окупанти з боку Саханки зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї обстріляли військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують бойові завдання біля Широкиного.

З 18:30 поблизу Березового ворог 20 хвилин вів вогонь з підствольних гранатометів та стрілецької зброї.

Обстановка на сьогодні, 27 листопада

Від початку поточної доби станом на 12:30 противник з ручних протитанкових, автоматичних станкових і підствольних гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї двічі обстріляв позиції підрозділів Об’єднаних сил біля Мар’їнки, що на Донецькому напрямку.

Вогонь окупанти відкривали у період з 09:00 до 10:30.

За наявною інформацією, втрат з нашого боку немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

ГУР МОУ повідомляє про активізацію командуванням російсько-окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях агітації населення щодо проходження військової служби у 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Для підвищення ефективності рекрутингової діяльності окупанти збільшили обсяги розповсюдження відповідної пропаганди з використанням телебачення, радіо, соціальних мереж та наочної агітації. При цьому окупаційними адміністраціями застосовуються приховані заходи з обмеження виїзду призовного контингенту до РФ для працевлаштування.

Водночас ресурс та якісні характеристики потенційних місцевих призовників продовжують знижуватись, що змушує командування ЗС РФ комплектувати підрозділи російсько-окупаційних військ найманцями – громадянами РФ, до вербування яких на території Росії активно залучаються т. зв. “патріотичні” громадські організації.

Крім того, кадровий некомплект планується компенсувати за рахунок введення на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях обов’язкової “строкової військової служби”.

 

http://mediarnbo.org/2019/11/27/oos-zvedeni-dani-27-listopada-2019/