Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 21 листопада 2019

ООС: зведені дані – 21 листопада 2019

Кількість ворожих обстрілів за добу зменшилася до 7, один з них противник здійснив із забороненого Мінськими домовленостями міномету калібру 82 мм.

Водночас окупанти вчора продемонстрували свою здатність цинічно порушувати будь-які домовленості. Характерним став випадок, коли на одній з ділянок фронту на запит «Тиші» від української сторони для надання допомоги пораненим збройні формування Російської Федерації двічі давали згоду, натомість, підступно продовжували вести вогонь по наших позиціях.

Упродовж минулої доби поранень внаслідок обстрілів зазнали семеро військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил. Усі вони наразі перебувають у медичних закладах.

Луганський напрямок

Тут відбулося 3 обстріли, усі – у другій половині дня.

З 15:15 російсько-окупаційні війська понад годину з автоматичних станкових гранатометів та кулеметів великого калібру обстрілювали опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил, обладнані поблизу Гладосового.

Після 17:00 ворог з підствольних гранатометів та стрілецької зброї відкривав вогонь неподалік Південного, а близько 18:00 вогнем зі стрілецької зброї провокував наших захисників Новотошківського. Обидва обстріли мали тривалість до 10 хвилин.

Донецький напрямок

Там обліковано 4 випадки порушення режиму тиші.

З 05:00 майже годину противник з озброєння бойової машини піхоти та кулеметів великого калібру вів вогонь в районі Березового.

По обіді з озброєння БМП, ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів окупанти обстріляли військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують бойові завдання біля Талаківки, а ввечері з підствольних гранатометів та стрілецької зброї відкривали вогонь на підступах до Мар’їнки.

Крім того, з 22:30 ворог випустив 4 міни 82-го калібру, вів вогонь зі станкових і ручних протитанкових гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї по позиціях наших військ поблизу Пищевика.

Обстановка на сьогодні, 21 листопада

З початку цієї доби до 12:30 російсько-окупаційні війська вогневої активності не проявляли.

Втрат з нашого боку не зафіксовано.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ вживає заходів для запобігання зниження боєздатності передових підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Зокрема, зросла інтенсивність тренувань з управління вогнем артилерійських розрахунків підрозділів, розташованих поблизу ділянок розведення сторін.

Крім того, у темну пору доби приховано переміщується на нові позиції озброєння, яке підлягає відведенню від лінії розмежування. При цьому у залишених окопах противник розміщує несправну техніку, евакуацію якої намагатиметься видати за виконання домовленостей щодо її відведення.

Для того, аби приховати ці «махінації», російське командування обмежило допуск представників ЗМІ до лінії розмежування під виглядом загрози обстрілів підрозділами Об’єднаних сил.

 


http://mediarnbo.org/2019/11/21/oos-zvedeni-dani-21-listopada-2019/