Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 18 листопада 2019

ООС: зведені дані – 18 листопада 2019

Кількість обстрілів російсько-окупаційними військами позицій наших військ, порівняно з попередньою добою, майже не змінилася. Переважно противник відкривав вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, тільки по 1 разу застосувавши заборонений Мінськими домовленостями міномет калібру 82 мм та протитанковий ракетний комплекс.

Упродовж доби, що минула бойових втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не було.

Луганський напрямок

Тут  відбулося 7 обстрілів.

По 2 рази окупанти відкривали вогонь біля Луганського – з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів, та неподалік Новолуганського – з ручних протитанкових, автоматичних та підствольних гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї.

Позиції наших військ поблизу Кримського з боку населеного пункту Жолобок ворог вдень не прицільно обстріляв з протитанкового ракетного комплексу, а по захисниках Троїцького ввечері цілив зі станкових протитанкових і автоматичних гранатометів.

Також у вечірній час протягом години російсько-окупаційні війська вели вогонь з ручних протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил неподалік Травневого.

Донецький напрямок

9 випадків порушення противником режиму тиші обліковано на цьому напрямку.

З 20:30 за 25 хвилин окупанти випустили 7 мін калібру 82 мм по наших позиціях біля Водяного.

Гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю російсько-окупаційні війська з різною інтенсивністю використовували під час обстрілів військовослужбовців Збройних Сил України, які виконують бойові завдання в районах Красногорівки, Лебединського та Авдіївки – по 2 рази, та Новомихайлівки – 1 раз.

Крім того, нетривала ворожа вогнева провокація зі стрілецької зброї близько 19:00 мала місце поблизу Павлополя.

Обстановка на сьогодні, 18 листопада

Від початку поточної доби до 13:30 ворог 1 раз обстріляв позиції наших військових на Донецькому напрямку.

У період з 08:55 до 09:20 противник випустив 2 міни калібру 82 мм, а також вів вогонь з автоматичних станкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил, обладнаних неподалік Новомихайлівки.

Втрат з нашого боку немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ посилює передові підрозділи з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, у т.ч. за рахунок російських кадрових військовослужбовців та найманців, які призиваються повторно для уникнення кримінальної відповідальності за злочини, скоєні після звільнення зі служби.

При  цьому із зазначеними особами перед направленням на передову проводяться інструктажі з врученням розроблених російськими пропагандистами спеціальних пам’яток щодо порядку поведінки у разі необхідності спілкування з представниками Місії ОБСЄ та міжнародних ЗМІ.

Водночас через неконтрольовані Україною ділянки кордону продовжується постачання зброї, боєприпасів і пально-мастильних матеріалів на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей.

http://mediarnbo.org/2019/11/18/oos-zvedeni-dani-18-listopada-2019/