Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 17 вересня 2019

ООС: зведені дані – 17 вересня 2019

Кількість обстрілів російсько-окупаційними військами наших оборонних позицій на лінії зіткнення минулої доби зросла до 23. Противник 4 рази застосовував заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 120 мм та 82 мм, вів вогонь з гранатометів різних систем, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї.

Внаслідок ворожих обстрілів двоє військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил зазнали поранень та евакуйовані для надання необхідної медичної допомоги.

Луганський напрямок

Тут обліковано 9 обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил.

У світлу пору доби тричі, спочатку з мінометів калібру 82 мм, а згодом з автоматичних гранатометів окупанти з боку Доломітного обстріляли опорні пункти наших військ, обладнані неподалік Новолуганського.

По два рази під ворожим вогнем опинялися наші захисники Луганського та Кримського. При цьому у першому випадку російсько-окупаційні війська вели вогонь зі станкових протитанкових і автоматичних гранатометів та 120-го міномету. А у другому використали ручні протитанкові і автоматичні станкові гранатомети та стрілецьку зброю, а також випустили по наших позиціях 6 мін 82-го калібру.

Гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю окупанти застосовували під час ранкового обстрілу опорних пунктів підрозділів Об’єднаних сил поблизу Новотошківського.

Крім того, близько 22:00 противник вогнем зі стрілецької зброї провокував українських воїнів біля Новгородського.

Донецький напрямок

14 разів російсько-окупаційні війська порушили режим тиші на цьому напрямку.

По 2 рази окупанти відкривали вогонь в районах Павлополя – зі станкових і ручних протитанкових гранатометів, Водяного – з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї, та Новотроїцького – з кулеметів великого калібру та стрілецької зброї.

Близько опівдня зі станкового протитанкового гранатомету були обстріляні наші позиції неподалік Лебединського.

Ворожі гранатомети та стрілецька зброя лунали вночі поблизу Пищевика і ввечері біля Верхньоторецького.

В районах Опитного, Невельського, Миколаївки, Мар’їнки та Красногорівки противник з різною інтенсивністю застосовував кулемети великого калібру та стрілецьку зброю.

Обстановка на сьогодні, 17 вересня

Станом на 12:00 російсько-окупаційні війська відкривали вогонь тричі.

На Луганському напрямку після 03:00 години ночі з ручного протитанкового гранатомету вони обстріляли опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил неподалік населеного пункту Залізне.

А з 07:20 до 08:05 противник з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї вів вогонь по захисниках Новотошківського.

На Донецькому напрямку з початком доби окупанти з боку Докучаєвська здійснили 20-хвилинний обстріл з автоматичного гранатомету позицій наших військ в районі Новотроїцького.

На превеликий жаль, ця доба вже встигла стати для нас «чорною» – виконуючи бойове завдання, внаслідок ворожого обстрілу загинув один військовослужбовець Збройних Сил України.

Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким і бойовим побратимам Героя.

Світла пам’ять!

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ вживає заходів для прискорення т.зв. “паспортизації” населення на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях шляхом зміни порядку проходження військової служби у складі 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Зокрема, з 1 жовтня ц.р. у підрозділах російсько-окупаційних військ служитимуть тільки військовослужбовці з російськими паспортами і особи, які розпочали оформляти російське громадянство встановленим порядком.

Збільшенням кількості російських громадян на тимчасово окупованій території за рахунок місцевих жителів Росія намагається посилити свої позиції на міжнародних переговорах з врегулювання ситуації на Донбасі. Крім того, у такий спосіб РФ планує не допустити втрати свого впливу в регіоні у разі змушення її погодитись на окремі поступки з реалізації Мінських угод і зберігає потенціал для подальшої агресії проти України.

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/09/17/oos-zvedeni-dani-17-veresnya-2019/