Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 27 серпня 2019

ООС: зведені дані – 27 серпня 2019

Вчорашня доба в районі відсічі та стримування російської збройної агресії на Сході країни позначилася подальшим недотриманням російсько-окупаційними військами режиму припинення вогню. Нехтуючи будь-якими домовленостями, противник продовжував обстрілювати наші оборонні укріплення, застосовуючи переважно піхотну зброю. Також, вчора зафіксовано застосування противником заборонених зразків озброєння, а саме мінометів калібру 82 мм.

Загалом за вчорашню добу російсько-окупаційні війська здійснили дванадцять обстрілів позицій Об’єднаних сил. В результаті ворожих обстрілів один український військовослужбовець дістав поранення. Наші військові лікарі характеризують стан  його здоров’я як задовільний, наразі він лікується в одному з госпіталів.

Луганський напрямок

Тут було зафіксовано п’ять прицільних обстрілів, здійснений противником в бік позицій українських військ.

Саме в районі відповідальності цього оперативно-тактичного угруповання  задокументовано факт ведення ворогом мінометного вогню.

Так, вчора о 06:15 ранку зі сторони с. Доломітне противник випустив 9 мін 82-го калібру в напрямку позицій Об’єднаних сил біля Новолуганського. Одночасно з цим, окупанти відкрили вогонь зі станкових протитанкових та автоматичних гранатометів. Обстріл тривав більш ніж півгодини. Наші оборонці дали противнику гідну відсіч, відкривши вогонь у відповідь з чергових вогневих піхотних засобів.

Через дві години російсько-окупаційні війська перенесли вогонь на іншу ділянку нашої оборони.

Тоді, о 08:30, з напрямку того ж н.п. Доломітне противник відкрив вогонь з СПГ, автоматичних та підствольних  гранатометів та стрілецької зброї в бік с. Травневе, на що також отримав достойну відповідь з боку наших захисників.

Далі, до кінця доби противник ще тричі відривав вогонь на луганському напрямку, а саме в районі н.п. Шуми, Луганське та Новолуганське. Під час згаданих провокацій окупанти цілили з ручних та автоматичних гранатометів.

Донецький напрямок

Сім разів російсько-окупаційні війська порушили встановлений режим перемир’я у смузі дій цього ОТУ.

Зокрема, чотири рази під ворожим вогнем перебували вчора оборонці с. Водяне.

В усіх випадках окупанти застосовували ручні гранатомети РПГ та стрілецьку зброю.

Двічі ворог вів вогонь в районі Лебединського, позиції наших військ поблизу якого обстрілював з піхотної зброї, та один раз обстріляв з кулеметів великого калібру наші укріплення біля Павлополя.

У двох випадках наші оборонці вимушено вели вогонь у відповідь зі стрілецької зброї.

Обстановка на сьогодні, 27 серпня

Від початку цієї доби, станом на 12:00 в районі проведення операції зафіксовано чотири випадки порушення російсько-окупаційними військами режиму перемир’я. Тричі противник відкривав прицільний вогонь на донецькому напрямку та один раз на луганському.

Так, о 03:00 годині ночі, з напрямку с. Пікузи окупанти здійснили обстріл наших позицій біля Талаківки, ведучи вогонь зі станкових протитанкових гранатометів.

Далі, близько шостої ранку ворог обстріляв з ручних гранатометів РПГ українські оборонні укріплення біля Водяного, а ще через годину відкрив вогонь з автоматичних гранатометів АГС в бік опорних пунктів підрозділів Об’єднаних сил в районі Павлополя.

В усіх випадках українські  військовослужбовці застосували у відповідь чергові вогневі засоби, без відкриття вогню із забороненої зброї.

Окрім того, рівно об 11:00, зі сторони с. Лозове російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з кулеметів великих калібрів та автоматичних гранатометів в сторону наших позицій, розташованих на підступах до Світлодарська. Вогонь у відповідь поки не відкривався.

Станом на цю мить ситуація в районі ведення бойових дій повністю контрольована українськими військовими.

За наявною інформацією, бойових втрат з початку поточної доби у лавах наших військ не обліковано.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях розпочало чергову ротацію передових підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та  2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Водночас ротації не підлягають військовослужбовці, призвані на військову службу за програмою дострокового звільнення з місць позбавлення волі. У зв’язку з цим, командири підрозділів окупантів у терміновому порядку уточнюють та подають по команді списки військовослужбовців, які притягувались до кримінальної відповідальності.

Слава Захисникам України!

Слава Україні

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/08/27/oos-zvedeni-dani-27-serpnya-2019/