Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 12 серпня 2019

ООС: зведені дані – 12 серпня 2019

Протягом доби, що минула, загальна обстановка на лінії бойового зіткнення не змінювалася. Російсько-окупаційні війська продовжували провокаційні прицільні обстріли позицій захисників України.

Загалом, протягом 11 серпня, російсько-окупаційні війська 8 разів порушили режим припинення вогню на лінії бойового зіткнення.

На жаль, внаслідок ворожих обстрілів вчора отримав поранення один наш герой. Воїна евакуйовано до військового мобільного госпіталя.

Район відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” Об’єднаних сил

Тут ворог почав збройні провокації вчора з 16:00. З напрямку від села Сокільники окупанти здійснили провокаційний обстріл зі стрілецької зброї по оборонцях Кримського.

Пізніше, з 20:20 застосовуючи гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю ворог цілив по захисниках Майорська. Обстріл тривав близько 40 хвилин.

Також під ворожим вогнем вчора перебували оборонці Золотого-4. З 23:20 протягом 20 хвилин окупанти вели провокаційний обстріл з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Район відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” Об’єднаних сил

П’ять ворожих збройних провокацій вчора зафіксовано нашими воїнами тут.

Окупанти застосовували по позиціях захисників України в основному гранатомети різних систем, зрідка – стрілецьку зброю.

Під ворожим вогнем вчора перебували наші мужні оборонці н.п. Старогнатівка, Водяне, Новотроїцьке, Павлопіль та Гнутове.

Обстановка на сьогодні, 12 серпня

Від початку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 прицільні ворожі обстріли.

Зранку з напрямку від села Верхньошироківське окупанти цілили по наших оборонцях села Пищевик із гранатометів та великокаліберних кулеметів.

Близько 10:30 в районі н.п. Зайцеве зафіксовано ведення вогню ворожим снайпером.

Внаслідок порушень режиму припинення вогню російсько-окупаційними військами та провокаційними обстрілами наших позицій, від початку поточної доби отримав поранення один наш захисник.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російські окупаційні адміністрації активізували заходи з формування антиукраїнських настроїв серед населення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, зросла кількість поширення провокаційних заяв та фейкових повідомлень про діяльність ЗС України. При цьому, для виправдання власних порушень режиму припинення вогню та проведення позапланових мобілізаційних тренувань, окупанти через підконтрольні пропагандистські ЗМІ розповсюджують недостовірну та викривлену інформацію про підготовку підрозділів Об’єднаних сил до проведення наступальної операції.

Водночас у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ у постійній бойовій готовності утримуються чергові бронегрупи, командування яких здійснює рекогносцировку нових маршрутів висування для забезпечення підтримки своїх передових підрозділів у разі загострення обстановки.

Підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до підступних та провокаційних дій з боку російсько-окупаційних військ та контролюють обстановку на лінії бойового зіткнення.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/08/12/oos-zvedeni-dani-12-serpnya-2019/