Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 09 липня 2019

ООС: зведені дані – 09 липня 2019

Протягом доби, що минула, 8 липня, російсько-окупаційні війська не припиняли обстріли позицій Українських героїв із заборонених Мінськими угодами калібрів озброєння: артилерії та мінометів.

Загалом протягом минулої доби, 8 липня, російсько-окупаційні війська здійснили 17 провокаційних обстрілів наших оборонних позицій.

Захисники України адекватно придушували ворожу збройну активність черговими вогневими засобами, чітко дотримуючись Мінських угод.

Втрат внаслідок ворожих обстрілів серед Українських воїнів протягом минулої доби немає.

Окрім цього, вчора під час артилерійського обстрілу ворогом наших позицій в районі Водяного, російсько-окупаційні війська цілили також по самому селу. Від окупованої Ужівки противник з 02:20, здійснив 5 пострілів з артилерії калібру 122 мм по околиці Водяного. Внаслідок пожежі, яку спричинив цей обстріл російсько-окупаційних військ, зруйновано житловий будинок. На щастя, постраждалих серед цивільних осіб немає.

Район відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» Об’єднаних сил

Тут окупанти 5 разів порушили режим тиші.

Зокрема, вночі ворог двічі здійснив мінометний обстріл наших оборонців Новолуганського. З напрямку від н.п. Доломітне окупанти випустили загалом близько 10 мін 82-го калібру.

Після 07:15 ранку ще декілька мін вже 120-го калібру противник випустив з напрямку від окупованої Горлівки по захисниках н.п. Південне.

Після відносного затишшя, з 13:50 ворог розпочав обстріл оборонців Майорська застосовуючи гранатомети та стрілецьку зброю. Протягом 20 хвилин наші воїни придушили збройну активність противника черговими вогневими засобами.

З 18:30 з напрямку від н.п. Доломітне окупанти знову здійснили мінометний обстріл захисників Новолуганського. Наші воїни зафіксували розриви декількох ворожих мін 82-го калібру.

Район відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» Об’єднаних сил

Тут російсько-окупаційні війська здійснили 12 прицільних обстрілів.

Вночі, з 02:20, протягом півгодини, з напрямку від окупованої Ужівки ворог здійснив 21 артилерійський постріл 122-го калібру по позиціях наших захисників Водяного.

Окрім цього, ввечері оборонці Мар’їнки та Піщевика були обстріляні окупантами із мінометів. Наші воїни зафіксували загалом понад 10 розривів ворожих мін калібру 82 мм.

Також протягом минулої доби окупанти неодноразово порушували режим тиші з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї поблизу н.п. Лебединське, Мар’їнка, Красногорівка, Піщевик, Чермалик та Богданівка. В районі Водяного ще й з озброєння БМП.

Обстановка на лінії бойового зіткнення сьогодні, 9 липня

Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська порушували режим тиші 5 разів, при цьому тричі застосовуючи важке озброєння.

З 07:00 ранку, протягом години ворог вів артилерійський обстріл по оборонцях смт Сартана. З напрямку від окупованого села Заїченко противник здійснив 15 пострілів з артилерії калібру 122 мм.

З 07:25 ворог цілив з ПТРК по захисниках Новомихайлівки.

Близько 10:00 наші оборонці Новолуганського зафіксували розриви 5 ворожих мін 82-го калібру.

Також окупанти вели провокаційні прицільні обстріли вночі, зі стрілецької зброї – поблизу н.п. Широкине, з озброєння БМП, гранатометів та стрілецької зброї зранку – в районі н.п. Травневе.

За наявною інформацією, внаслідок ворожих обстрілів від початку поточної доби втрат серед наших Українських героїв немає.

Інформація Головного управління розвідки Міноборони України

Російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях активізували агітацію проходження військової служби у з’єднаннях і частинах 1 та 2 АК ЗС РФ.

При цьому, основні зусилля пропаганди зосереджено на формуванні у суспільстві переконання, що для місцевого чоловічого населення військова служба ще довго залишатиметься престижним і надійним способом фінансового забезпечення. Разом з тим, більшість осіб, зваблених нав’язливою рекламою, відмовляється  підписувати контракти на проходження військової служби без гарантій не направлення до підрозділів, які беруть участь у бойових діях.

Водночас в окремих з’єднаннях і частинах противника, незважаючи на агітацію щодо підвищення грошового забезпечення, зростає кількість військовослужбовців, які не бажають продовжувати контрактну службу і подають рапорти на звільнення. З метою їх утримання та недопущення самовільного залишення бойових позицій, російське командування заохочує підлеглих командирів застосовувати практику заборони особовому складу відпусток та вилучення особистих документів.

Підрозділи Об’єднаних сил мужньо та пильно перебувають напоготові до будь-яких провокаційних та підступних дій з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/07/09/oos-zvedeni-dani-09-lipnya-2019/