Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 17 квітня 2019

ООС: зведені дані – 17 квітня 2019

За вчорашній день російсько-окупаційні війська здійснили дев’ять вогневих провокацій по всій лінії зіткнення, у чотирьох випадках застосувавши зброю заборонених калібрів. Усі ворожі провокації були ідентифіковані як прицільні.

Луганський напрямок

Минулої доби зафіксовано два обстріли з боку противника.

Під ворожий вогонь потрапляли позиції підрозділів Об’єднаних сил, розташовані поблизу н.п. Зайцеве та хутір Вільний. В обох випадках противник застосував стрілецьку зброю, зокрема кулемети великих калібрів. Наші оборонці відповідали окупанту з аналогічної зброї.

Донецький напрямок

Більш напруженою ситуація була тут, де наші військовослужбовці нарахували сім обстрілів з боку противника. І саме у смузі дій цього оперативно-тактичного угруповання сталися усі чотири випадки, коли російсько-окупаційні війська вели вогонь з мінометів.

Бойові дії розпочалися з 10:00 ранку з ворожого мінометного обстрілу опорних пунктів українських військ в районі Гнутового. Упродовж півгодини окупант витратив 10 мін калібру 82 мм.

Після десятихвилинної перерви противник здійснив повторний обстріл у згаданому районі, цього разу ввівши в дію міномети більш потужного –  120-го калібру, та додатково застосувавши станкові протитанкові гранатомети. Ворожий вогонь вівся з боку окупованого противником с. Заїченко. Загалом противник витратив 20 мін згаданих калібрів.

Чергову збройну провокацію російсько-окупаційні війська здійснили біля с. Талаківка, де також застосували заборонену зброю.

Так, о 15:48, зі сторони н.п. Пікузи противник випустив чотири міни 120 калібру.

Майже півтори години тривала перестрілка на підступах до Мар’їнки. Ворожий обстріл розпочався о 16:20, коли окупант відкрив вогонь з мінометів 82-го калібру, автоматичних гранатометів та стрілецької зброї. Вогонь противник вів з боку н.п. Трудівський, загалом витративши в бік наших оборонних укріплень 15 мінометних боєприпасів.

Військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил, які обороняють Мар’їнку, відкрили вогонь у відповідь з піхотного озброєння, без застосування мінометів.

Також неспокійно було біля Широкиного, Лебединського та Новотроїцького. Згадані населені пункти ворог обстріляв у період з 22:00 до 23:30.

Зазначені збройні провокації російсько-окупаційні війська здійснили з боку н.п Саханка, Ужівка та Докучаєвськ відповідно. Це були прицільні і доволі тривалі за часом обстріли з піхотного озброєння та, подеколи, із застосуванням гранатометів.

У майже усіх випадках українські захисники давали противнику гідну відсіч зі штатної зброї, не порушуючи взяті зобов’язання щодо заборони ведення вогню із недозволених калібрів.

Внаслідок бойових дій, що тривали минулої доби в районі проведення операції Об’єднаних сил, двоє українських захисників отримали поранення. Стан їх здоров’я задовільний.

Ситуація на лінії фронту сьогодні, 17 квітня

Від початку вже цієї доби, станом на 12:00 в районі проведення операції Об’єднаних сил противник відкривав вогонь один раз, сталося це у смузі дій оперативно-тактичного угруповання «Схід».

Так, з 07:30 і до 08:00 ранку противник вів вогонь з автоматичних гранатометів в бік оборонців с. Лебединське. Обстріл вівся зі сторони н.п. Саханка.

Втрат у лавах українських військ немає.

Ситуація повністю контрольована підрозділами Об’єднаних сил.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське окупаційне командування посилює адміністративно-поліцейський режим на тимчасово окупованій території у Донецькій і Луганській областях.

При цьому, під керівництвом російських інструкторів активізовано проведення тренувань підрозділів «МДБ і МВС» щодо виконання завдань у разі введення т.зв. «правового режиму».

Разом з цим, збір різних підрозділів т.зв. «республіканських силових структур» для спільних тренувань і їх розташування для проживання на території спеціально обладнаних баз, призводить до чисельних конфліктів серед особового складу.

Так, 15 квітня ц.р. у результаті бійки між представниками різних підрозділів спеціального призначення «МДБ і МВС» більше десяти осіб отримали поранення, трьох госпіталізовано.

Однією з причин конфліктів стало залучення до спільних тренувань особового складу т.зв. «правоохоронних органів» та осіб, призваних на військову службу, які звільнились у ц.р. після відбування покарання за скоєння злочинів, у т.ч. за дезертирство.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/04/17/oos-zvedeni-dani-17-kvitnya-2019/