Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 16 квітня 2019

ООС: зведені дані – 16 квітня 2019

Протягом доби, що минула, 15 квітня, російсько-окупаційні війська здійснили спробу виходу в тил підрозділів Об’єднаних сил на Маріупольському напрямку. Внаслідок бойового зіткнення, напад ворожої диверсійно-розвідувальної групи відбито нашими Українськими героями. Окупанти понесли втрати.

О 20:00 15 квітня ворог розпочав масований обстріл наших позицій на Маріупольському напрямку. Під прикриттям цього вогню розпочала висування ворожа диверсійно-розвідувальна група.

О 20:39 особовим складом спостережних постів підрозділів Об’єднаних сил було помічено ДРГ противника у складі 12 осіб. Вона мала на меті знищити спостережні пости та в подальшому вийти в тил наших підрозділів.

Просування ворога було зупинено вогнем із стрілецької зброї. В ході бою наші спостережні пости були підтримані вогнем зі взводних опорних пунктів.

Ворог під прикриттям вогню з АГС-17, розпочав відхід на свої позиції. При цьому за повідомленням Штабу ООС, окупанти втратили двох осіб вбитими та двох пораненими.

Підрозділ, що виконує завдання на спостережних постах, захопив зброю диверсантів – декілька одиниць АК-74 та РПГ-7, а також карту з відміченим в глибині нашої оборони об’єктами, на яких окупанти планували здійснити диверсії.

Втрат внаслідок бойового зіткнення серед наших Українських героїв немає.

Окрім цього, ворог продовжує збройні провокації на лінії бойового зіткнення застосовуючи міномети різних калібрів.

Загалом протягом 15 квітня російсько-окупаційні війська здійснили 12 збройних провокацій. При цьому, ворог випустив загалом понад 30 мін 120-го та 82-го калібрів.

Захисники України вели адекватні оборонні дії, не порушуючи Мінські угоди.

Втрат внаслідок ворожих обстрілів протягом минулої доби у складі підрозділів Об’єднаних сил немає.

Луганський напрямок

Ворог вчора особливої активності не проявляв. Проте російсько-окупаційні війська вчергове порушили режим тиші поблизу Станиці Луганської.

Нашими захисниками о 22:15 зафіксовано ворожий прицільний обстріл зі стрілецької зброї. Окупанти протягом 10 хвилин здійснювали збройну провокацію з напрямку від села Миколаївка.

Підрозділи Об’єднаних сил в цьому випадку традиційно дотримувалися тиші в районі Станиці Луганської.

Донецький напрямок

Російсько-окупаційні війська 11 разів порушували режим припинення вогню, при цьому ворог застосовував міномети різних калібрів.

З 07:20 оборонці Новоселівки Другої зафіксували розриви декількох ворожих мін 120-го калібру.

З 07:30, з напрямку від Спартака окупанти вели мінометний обстріл наших захисників Авдіївки. Загалом протягом 12 хвилин ворог випустив 16 мін калібрів 120 та 82 мм.

З 09:40 російсько-окупаційні війська продовжили обстріл наших позицій поблизу Новоселівки Другої. Протягом 20 хвилин зафіксовано вибухи від близько 10 ворожих мін 120-го калібру.

Також розриви декількох ворожих мін 82-го калібру зафіксували після 18:35 оборонці Лебединського.

Окрім цього, вдень та ввечері окупанти здійснювали непоодинокі збройні провокації з гранатометів та іншого піхотного озброєння в районі н.п. Опитне, Невельське, Лебединське, Водяне, Авдіївка.

Наші мужні оборонці адекватно придушували ворожу активність черговими вогневими засобами.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 16 квітня

Від початку поточної доби станом на 12:00 російсько-окупаційні війська двічі порушили режим тиші на приморській ділянці нашої оборони.

З 10:00 ворог здійснив мінометний обстріл наших оборонців Гнутового. З напрямку від окупованого села Заїченко ворог випустив 10 мін калібру 82 мм.

Пізніше, з 10:50 окупанти продовжили обстріл захисників Гнутового. Наші мужні оборонці зафіксували протягом 20 хвилин розриви 10 ворожих мін 120-го калібру. Також окупанти вели обстріл з СПГ.

За наявною інформацією, від початку поточної доби втрат внаслідок ворожих обстрілів серед наших захисників України немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське окупаційне командування, під виглядом необхідності підвищення рівня внутрішньої безпеки та захисту т.зв. «конституційних прав громадян», посилює можливості т.зв. «республіканських силових структур» щодо здійснення репресивних заходів проти населення тимчасово окупованої території у Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, для забезпечення силового реагування на масові порушення громадського порядку та придушення акцій протесту, прискорено проведення заходів щодо формування та доукомплектування особовим складом окремих т.зв. «казачих» частин у складі 1 та 2 АК ЗС РФ. При цьому, комплектування зазначених структур здійснюється переважно за рахунок раніше навченого мобілізаційного резерву та осіб, які обмежено придатні до військової служби, внаслідок отриманих поранень та контузій під час бойових дій у складі російських окупаційних військ.

Загальна координація діяльності зазначених «казачих формувань» здійснюється під управлінням т.зв. «Всевеликого війська Донського» (з Ростова-на-Дону, РФ). Крім того, на керівні посади у новостворених частинах призначаються кадрові офіцери ЗС РФ.

Підрозділи Об’єднаних сил мужньо та пильно перебувають напоготові до будь-яких підступних та провокаційних дій з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/04/16/oos-zvedeni-dani-16-kvitnya-2019/