Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 26 березня 2019

ООС: зведені дані – 26 березня 2019

Протягом минулої доби, 26 березня, на лінії бойового зіткнення провокаційні обстріли з боку російсько-окупаційних військ не припинялися. При цьому ворог застосував по підрозділам Об’єднаних сил артилерію та міномети.

Загалом протягом минулої доби, 25 березня, російсько-окупаційні війська здійснили 7 збройних провокацій.

Захисники України, не порушуючи Мінські угоди, адекватно придушили ворожу збройну активність черговими вогневими засобами.

За даними розвідки Штабу ООС, у складі російсько-окупаційних військ минулої доби є втрати у живій силі.

На жаль, внаслідок ворожих обстрілів минулої доби двоє наших героїв отримали поранення. Наразі наші захисники отримують кваліфіковану допомогу у військових медичних закладах.

Луганський напрямок

Російсько-окупаційні війська здійснили збройні провокації тричі.

Одночасно вночі, з 01:20, протягом години ворог вів провокаційні обстріли наших оборонців Луганського та Новотошківського. З напрямку н.п. Калинове та Донецький окупанти вели вогонь з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Після відносного затишшя, російсько-окупаційні війська застосували заборонене Мінськими угодами озброєння поблизу Кримського. О 16:50, протягом 15 хвилин, ворог здійснив 5 пострілів з артилерії калібру 122 мм та випустив декілька мін 82-го калібру з напрямку окупованого селища Голубівське.

Донецький напрямок

Російсько-окупаційні війська здійснили 4 прицільних обстріли позицій Об’єднаних сил.

Усі ворожі збройні провокації відбулися пізно ввечері, після 20:30. Тут важке озброєння окупанти не застосовували. Ворог вів вогонь по позиціях захисників України з гранатометів – в районі Новомихайлівки, з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу Старогнатівки, Красногорівки та Лебединського.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 26 березня

Від початку поточної доби на лінії бойового зіткнення станом на 12:00 зафіксовано вже 5 прицільних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

З 06:15 російські окупанти вели обстріл оборонців Троїцького з протитанкових ракетних комплексів. Протягом 30 хвилин підрозділи Об’єднаних сил адекватно примусили ворога до подальшого дотримання режиму тиші.

Окрім цього, з близько 08:00 ранку противник двічі вів обстріли оборонців Авдіївки з гранатометів та стрілецької зброї, та після 10:15 застосував великокаліберні кулемети по захисникам Красногорівки.

З 11:10, протягом 20 хвилин, ворог здійснив обстріл оборонців Кримського. З напрямку села Жолобок окупанти випустили 3 міни 120-го калібру та вели вогонь з протитанкових ракетних комплексів.

Підрозділи Об’єднаних сил придушували ворожу активність черговими вогневими засобами.

На жаль, від початку цієї доби внаслідок ворожих обстрілів отримав поранення один наш оборонець. Наразі він отримує необхідну допомогу у медичному закладі. Стан здоров’я захисника – задовільний.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російська окупаційна адміністрація на тимчасово окупованій території Сходу України вживає заходів для недопущення випадків громадської непокори населення під час виборів Президента України. Для посилення адміністративно-поліцейського режиму у населених пунктах тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей створюються спеціальні загони. При цьому, перевірку на лояльність до окупаційного режиму та підготовку кандидатів у ці загони здійснюють представники т.зв. «міністерств державної безпеки» під керівництвом інструкторів ФСБ РФ.

Крім того, російським окупаційним командуванням передбачається використовувати зазначені загони у подальшому як резервні підрозділи у складі з’єднань і частин 1 та 2 АК ЗС РФ.

Підрозділи Об’єднаних сил пильно та мужньо виконують бойові завдання із оборони України на лінії бойового зіткнення та перебувають напоготові до будь-яких підступних дій з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/03/26/oos-zvedeni-dani-26-bereznya-2019/