Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 12 березня 2019

ООС: зведені дані – 12 березня 2019

Минулої доби на Сході України тривали бойові дії низької інтенсивності. Лише один факт відкриття вогню в бік українських позицій зафіксовано вчора в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Донецький напрямок

Сталося це у смузі дій оперативно-тактичного угруповання «Схід».

Так, вже наприкінці доби, а саме 21:50, зі сторони окупованого с. Мінеральне противник відкрив вогонь зі стрілецької зброї в бік захисників Авдіївки. Цей прицільний ворожий обстріл тривав рівно двадцять хвилин, водночас військовослужбовці Збройних Сил України, які виконують бойові завдання у згаданому районі, вогонь у відповідь не відкривали, неухильно дотримуючись режиму перемир’я.

І це був єдиний випадок відкриття вогню з боку російсько-окупаційних військ за вчорашній день – решта доби на лінії бойового протистояння минула абсолютно спокійно.

Відтак, без бойових втрат у лавах Об’єднаних сил минула вчорашня доба – жоден український військовослужбовець внаслідок бойових дій не загинув і не зазнав поранень.

Ситуація від початку цієї доби станом на 12:00

Сьогодні в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано один випадок порушення перемир’я з боку противника, під час якого окупант застосував зброю забороненого калібру.

Так, о 10:00 ранку, російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з мінометів 82-го калібру в бік наших позицій в районі Павлополя. Обстріл вівся зі сторони с. Верхньошироківське. Всього ворог випустив сімнадцять мінометних боєприпасів згаданого калібру.

Станом на зараз обстріл припинився.

Втрат у підрозділах Об’єднаних сил немає.

Наші оборонці продовжують надійно контролювати лінію протистояння, не втрачаючи при цьому пильності, та готовності до будь яких дій з боку противника.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування Збройних Сил Російської Федерації активізувало заходи щодо формування т.зв. «батальйонів територіальної оборони» у складі 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) армійських корпусів російсько-окупаційних військ.

При цьому, під приводом забезпечення виконання змін до закону РФ «Про статус військовослужбовців», якими введені жорсткі обмеження прав на поширення інформації, у особового складу російських окупаційних військ у терміновому порядку вилучаються особисті засоби зв’язку, у т.ч. пристрої, які дозволяють підключення та передачу інформації через мережу Інтернету (фото, відеоматеріали, дані геолокації тощо).

В такий спосіб російське окупаційне командування намагається приховати масштаби участі кадрових російських військовослужбовців у збройній агресії проти України.

 

Слава захисникам України!

Слава Україні!


Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/03/12/oos-zvedeni-dani-12-bereznya-2019/