Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 06 березня 2019

ООС: зведені дані – 06 березня 2019

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська продовжували свідомо застосовувати на лінії бойового зіткнення заборонені Мінськими угодами зразки озброєння: артилерію та міномети. Основна ворожа активність знову спостерігалася на приморській ділянці нашої оборони.

Загалом протягом минулої доби, 5 березня, російсько-окупаційні війська здійснили 7 прицільних обстрілів наших оборонних позицій.

Підрозділи Об’єднаних сил вели адекватні оборонні дії, не порушуючи Мінських угод. За даними розвідки Штабу ООС, у складі російсько-окупаційних військ минулої доби є втрати у живій силі.

На жаль, вчора, внаслідок ворожих обстрілів отримали поранення двоє захисників України. Наших героїв евакуйовано до військового мобільного госпіталя. Стан здоров’я військовослужбовців – задовільний.

Луганський напрямок

Окупанти порушили режим тиші один раз.

О 06:00 ранку ворог здійснив мінометний обстріл наших оборонців Кримського. З напрямку окупованої Сентянівки противник випустив 10 мін калібру 82 мм. Захисники України застосували у відповідь чергові вогневі засоби та придушили ворожу активність.

Донецький напрямок

Протягом минулої доби зафіксовано 6 збройних провокацій з боку російсько-окупаційних військ.

З 06:00 до 08:30 ворог інтенсивно порушував режим тиші із заборонених Мінськими угодами калібрів на приморській ділянці. З напрямку окупованих сіл Ужівка, Азов та Саханка російсько-окупаційні війська вели артилерійські та мінометні обстріли оборонних позицій наших мужніх Українських героїв. Загалом поблизу Лебединського, Водяного та Широкиного протягом цих двох з половиною годин підрозділи Об’єднаних сил зафіксували 36 ворожих пострілів з артилерії калібру 122 мм та розриви 15 мін 120-го калібрів.

Пізніше російсько-окупаційні війська перемістили свою збройну активність на інші ділянки.

Близько 10:00 ворог вів прицільний обстріл з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по нашим оборонцям н.п. Піски. Пізніше, з 16:20 тут зафіксовано застосування окупантами АГС.

З 16:50 противник протягом години здійснював провокаційні обстріли зі стрілецької зброї поблизу Авдіївки.

 

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 6 березня

Від початку поточної доби станом на 12:00 на лінії бойового зіткнення зафіксовано 4 прицільні обстріли з боку російсько-окупаційних військ. Усі рази ворог застосовував заборонені Мінськими угодами зразки озброєння.

На Луганському напрямку з 07:55, протягом 40 хвилин окупанти випустили 17 мін 120-го калібру по нашим оборонцям Новолуганського.

На Донецькому напрямку російсько-окупаційні війська продовжують вести інтенсивні обстріли на приморській ділянці.

Після 07:00 ранку, протягом двох годин з напрямку окупованих Ужівки та Саханки ворог вів прицільні обстріли позицій наших захисників Водяного та Лебединського з мінометів 120-го калібру та 122-мм артилерії. Загалом тут зафіксовано понад 10 артилерійських пострілів та розриви близько 60 ворожих мін.

Після 08:00 ранку також зафіксовано ворожий артилерійський обстріл наших оборонців Гнутового. Російські окупанти декілька разів застосовували 122-мм артилерію.

Захисники України декілька разів вели адекватні оборонні дії із застосуванням чергових вогневих засобів.

Підрозділи Об’єднаних сил пильно виконують бойові завдання на лінії бойового зіткнення та перебувають напоготові до будь-яких підступних дій з боку російсько-окупаційних військ.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ посилює заходи щодо запобігання потраплянню в полон або переходу на бік Об’єднаних сил військовослужбовців з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ.

Зокрема, під виглядом контролю заходів виховної роботи до підрозділів російських окупаційних військ прибувають спеціально створені комісії для виявлення т.зв. «неблагонадійних осіб». До складу зазначених комісій залучаються офіцери з воєнно-політичної роботи та представники ФСБ РФ. При цьому, основні зусилля члени комісій приділяють виявленню військовослужбовців, які мають родичів або підтримують зв’язки з громадянами на території підконтрольній Україні.

Крім того, за повідомленням ГУР Міноборони України, російським окупаційним командуванням віддано розпорядження щодо мінування місцевості поблизу військових частин та передових позицій для унеможливлення самовільного залишення частин та переходу лінії розмежування.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

 

http://mediarnbo.org/2019/03/06/oos-zvedeni-dani-06-bereznya-2019/