Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 24 лютого 2019

ООС: зведені дані – 24 лютого 2019

Протягом доби, що минула, російсько-окупаційні війська продовжували застосування заборонених Мінськими угодами калібрів озброєння на лінії бойового зіткнення.

Загалом протягом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 11 прицільних обстрілів оборонних позицій підрозділів Об’єднаних сил. При цьому, ворог застосовував протитанковий ракетний комплекс та 8 разів міномети, випустивши загалом 44 міни 120-го та 82-го калібрів.

Захисники України вели адекватний вогонь у відповідь з чергових вогневих засобів та придушували ворожу активність. За даними розвідки Штабу ООС, минулої доби у окупантів є втрати.

На превеликий жаль, вчора російська збройна агресія забрала життя одного Українського героя…Із сумом повідомляємо, що вчора, внаслідок ворожих обстрілів загинув один Український військовослужбовець, 1975 р.н.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким нашого героя, а також його бойовим побратимам із непоправною втратою.

Вічна пам’ять!

Луганський напрямок

Ворог 6 разів вів прицільні обстріли по позиціях захисників України, застосовуючи в основному міномети 82-го калібру.

Вчора, близько 10:00 та 11:00 з напрямку окупованого села Молодіжне противник випустив загалом близько 15 мін калібрів 120 та 82 мм по наших оборонцях Катеринівки та вів вогонь з АГС й великокаліберних кулеметів.

Вдень порушень режиму тиші з боку окупантів не спостерігалося, але з 17:00 до пізнього вечора ворог знову вів мінометні обстріли позицій Українських героїв.

Спочатку з напрямку смт Сентянівка, а потім з окупованого села Сокільники, російсько-окупаційні війська тричі вели мінометний обстріл мужніх оборонців Кримського. Загалом противник випустив по наших військових 25 мін калібру 82 мм.

Окрім цього, близько 21:00 окупанти застосовували гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю в районі Новозванівки.

Підрозділи Об’єднаних сил щоразу адекватно придушували ворожу активність черговими вогневими засобами.

Донецький напрямок

Вчора зафіксовано 5 збройних провокацій з боку російсько-окупаційних військ.

Ворожі обстріли оборонних позицій підрозділів Об’єднаних сил противник розпочав тут з 10:35 обстрілом з протитанкового ракетного комплексу по захисниках Чермалика.

Вдень на Донецькому напрямку також спостерігалося відносне затишшя, яке ворог порушив з 17:30, застосувавши гранатомети та великокаліберні кулемети поблизу Павлополя.

Близько 18:30 наші оборонці Водяного зафіксували розриви декількох ворожих мін калібру 120 мм.

За годину окупанти знову застосували гранатомети та великокаліберні кулемети по наших захисниках Павлополя.

Пізно ввечері, після 23:15 підрозділи Об’єднаних сил в районі Красногорівки зафіксували ворожий мінометний обстріл. З напрямку окупованого смт Старомихайлівка противник випустив декілька мін 82-го калібру.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 24 лютого

Від початку цієї доби станом на 12:00 на лінії бойового зіткнення зафіксовано загострення обстановки, у порівнянні з минулою добою.

Російсько-окупаційні війська здійснили загалом вже 8 прицільних обстрілів оборонних позицій захисників України, активно застосовуючи міномети, а також артилерію. Загалом від початку поточної доби ворог випустив близько 140 мін 120-го, та майже 100 мін – 82-го калібрів.

Сьогодні ворог активізувався на Луганському напрямку, де він здійснив 6 обстрілів.

З 05:00 ранку окупанти розпочали обстріл оборонців Новозванівки. Тут ворог протягом години випустив близько 30 мін калібрів 120 та 82 мм, вів вогонь з озброєння БМП, зенітної установки ЗУ-23-2, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Протягом цього ж часу російсько-окупаційні війська здійснили 18 пострілів з артилерії калібру 122 мм та випустили 55 мін 120-го калібру по наших оборонцях Золотого-4 з напрямку окупованого міста Первомайськ.

Також з напрямку окупованого села Молодіжне ворог вів вогонь з озброєння БМП, зенітної установки ЗУ-23-2, та випустив 20 мін 82-го калібру по оборонцях Катеринівки.

Знову ж з 05:00 ранку з окупованого Первомайська противник вів інтенсивний обстріл з мінометів та озброєння БМП захисників Новоолександрівки. Наші герої-оборонці цього н.п. зафіксували розриви близько 50 ворожих мін 120-го та понад 60-ти мін – 82-го калібрів.

Після 06:00 захисники Золотого-1 також потрапили під мінометний обстріл. Протягом 10 хвилин з напрямку Первомайська окупанти випустили 5 мін 120-го калібру. В цей же час ворог вів мінометний обстріл оборонців Новозванівки, випустивши декілька мін калібру 82 мм.

На Донецькому напрямку від початку поточної доби зафіксовано 2 ворожі обстріли на приморській ділянці нашої оборони.

З близько 04:00 ранку, з напрямку окупованої Ужівки протягом години противник випустив 8 мін калібру 120 мм та вів вогонь з великокаліберних кулеметів по наших оборонцях Водяного.

З 07:30 окупанти розпочали мінометний обстріл підрозділів Об’єднаних сил поблизу Лебединського. З окупованої Саханки ворог випустив декілька мін 120-го калібру та застосовував стрілецьке озброєння.

З метою збереження життя та здоров’я особового складу, захисники України вели адекватні оборонні дії та придушували ворожу активність черговими вогневими засобами.

На превеликий жаль, із сумом повідомляємо, що поточної доби внаслідок бойових дій та інтенсивних обстрілів з боку російсько-окупаційних військ, загинув один наш захисник, 1987 р.н.

Висловлюємо щирі співчуття його рідним та близьким, а також військовослужбовцям підрозділу, з якими пліч-о-пліч наш герой обороняв Україну від російської збройної агресії.

Вічна пам’ять!

Окрім цього, один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення. Наразі нашому захиснику вже надають необхідну кваліфіковану медичну допомогу. Стан його здоров’я – задовільний.

Підрозділи Об’єднаних сил на лінії бойового зіткнення пильно та мужньо виконують бойові завдання із відсічі та стримування російської збройної агресії. Наші захисники перебувають напоготові до будь-яких подальших підступних дій з боку російсько-окупаційних військ.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/02/24/oos-zvedeni-dani-24-lyutogo-2019/