Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 14 лютого 2019

ООС: зведені дані – 14 лютого 2019

Минулої доби інтенсивність бойових дій в районі проведення операції Об’єднаних сил зросла. Зокрема, тричі наші опорні пункти були обстріляні із заборонених мінометів 120-го калібру.

Протягом минулої доби на лінії зіткнення зафіксовано 10 випадків ведення вогню по позиціях наших військ. У тому числі противник 3 рази застосовував заборонене озброєння, випустивши по наших позиціях 33 міни калібру 120 мм.

За добу внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення. Наразі йому надається уся необхідна медична допомога в одному з військових мобільних госпіталів.

Луганський напрямок

Вчора противник проявляв активність у другій половині дня.

З невеликою перервою у часі відбулося 3 прицільних ворожих обстріли. І хоча обстріли були не тривалими – до 20 хвилин, проте досить щільними, тому нашим воїнам довелося активно на них відповідати вогнем із чергових засобів.

Зокрема, з 14:10 до 14:30 позиції підрозділів Об’єднаних сил неподалік Кримського російсько-окупаційні війська обстріляли зі станкових та ручних протитанкових гранатометів, а також стрілецької зброї.

Біля Новолуганського вкотре лунали постріли з великокаліберного кулемету.

А поблизу Травневого по українських опорних пунктах окупанти з 16:25 20 хвилин вели вогонь з озброєння бойової машини піхоти та станкового протитанкового гранатомету.

Донецький напрямок

Випадків порушення противником режим тиші було значно більше – сім, з яких майже половина – із застосуванням 120-х мінометів.

Найбільше обстрілів – три – зафіксовано в районі населеного пункту Водяне. Тут російсько-окупаційні війська вранці та надвечір випустили по підрозділах Об’єднаних сил, що обороняються загалом 29 мін зазначеного калібру, а під вечір вели вогонь зі станкового протитанкового гранатомету.

Поблизу Павлополя ворог за добу відкривав вогонь двічі. З 07:20 до 08:50 – з протитанкових ракетних комплексів, станкових протитанкових і автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів. А близько 15:00 – знову зі станкових протитанкових гранатометів і кулеметів великого калібру.

Провокаційний обстріл з використанням ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї окупанти зранку влаштували неподалік Авдіївки.

Крім того, військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил, які виконують бойові завдання в районі Лебединського з о пів на п’яту вечора за 25 хвилин нарахували на своїх позиціях 4 розриви мін 120-го калібру.

Обстановка на сьогодні, 14 лютого

Сьогодні обстановка залишається напруженою на Донецькому напрямку.

Від початку нової доби станом на 11:00 тут зафіксовано 4 прицільних обстріли позицій підрозділів Об’єднаних сил, причому усі із застосуванням заборонених мінометів.

Майже одночасно, близько 8-ї години ранку, російсько-окупаційні війська почали вести вогонь в районі населених пунктів Піски, Опитне та Авдіївка.

Окрім розривів мін 120-го та 82-го калібрів, наші військові також фіксували ворожий вогонь з озброєння БМП, ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї.

Українські захисники продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російсько-окупаційних військ змушене запроваджувати кадрові обмеження щодо проходження військової служби.

Зокрема, комісіями вищих штабів ЗС РФ під час роботи у з’єднаннях і частинах 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК встановлено зростання з початку ц. р. у підпорядкованих підрозділах злочинів, пов’язаних перш за все з розкраданням військового майна, зброї та боєприпасів. З метою зниження рівня правопорушень серед особового складу, командувачам 1 та 2 АК віддано розпорядження про відміну раніше наданих військовим комісаріатам дозволів на набір громадян, які мають судимість. Також введено заборону повторного укладання контрактів з військовослужбовцями, які були раніше звільнені з військової служби у зв’язку з порушеннями виконання умов контрактів.

Додатково командування окупаційних військ зобов’язало командирів з’єднань і частин 1 та 2 АК звільняти російських найманців, які відмовились здавати військові квитки та паспорти РФ з метою приховування участі російських громадян у збройному конфлікті на Сході України.

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/02/14/oos-zvedeni-dani-14-lyutogo-2019/