Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 12 лютого 2019

ООС: зведені дані – 12 лютого 2019

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська продовжували активно застосовувати на лінії бойового зіткнення зразки озброєння, забороненого Мінськими угодами.

Підрозділи Об’єднаних сил ведуть адекватні оборонні дії.

Загалом 11 лютого зафіксовано 12 прицільних обстрілів позицій Українських захисників з боку російсько-окупаційних військ. При цьому ворог випустив понад 30 мін калібрів 120 та 82 мм.

На жаль, протягом минулої доби один наш військовослужбовець отримав поранення внаслідок бойових дій. Його було евакуйовано до військового мобільного госпіталя. Нашому захиснику надається уся необхідна кваліфікована медична допомога.

За даними розвідки, внаслідок адекватних оборонних дій підрозділів Об’єднаних сил, у складі російсько-окупаційних військ є втрати.

Луганський напрямок

Російсько-окупаційні війська 4 рази вели прицільні збройні провокації по оборонних позиціях наших військових. Усі ворожі обстріли відбулися у другій половині минулої доби.

З 15:25 ворог розпочав прицільний обстріл з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї наших захисників хутора Вільний.

Окрім цього, російсько-окупаційні війська двічі вели мінометний обстріл з калібру 82 мм оборонців Новотошківського, загалом випустивши 10 мін з напрямку смт Донецький. Після 19:00 наші захисники Кримського також зафіксували розриви 6 ворожих мін 82-го калібру. Противник вів мінометний обстріл з напрямку окупованого села Сокільники.

В усіх випадках підрозділи Об’єднаних сил адекватно застосували у відповідь на ворожі обстріли чергові вогневі засоби. Зазначимо, що українські оборонці суворо дотримуються Мінських угод, та під час ведення вогню у відповідь не застосовують заборонені зразки озброєння.

Донецький напрямок

Зафіксовано певну активність російсько-окупаційних військ. Тут ворог здійснив 8 прицільних обстрілів наших оборонних позицій, з яких 5 разів застосовував міномети різних калібрів, щоразу випустивши по позиціях наших оборонців по декілька мін.

Загалом, тричі під ворожим прицільним вогнем опинялися наші мужні захисники Гнутового та Пісків, двічі ворог вів обстріли в районі Павлополя.

Вчора, з 07:20 ранку з напрямку окупованого села Заїченко ворог випустив 4 міни 120-го калібру по наших оборонцях Гнутового. Також застосування противником міномета калібру 120 мм зафіксовано нашими військовими після 16:45 поблизу н.п. Піски.

82-мм міномети російсько-окупаційні війська застосували у другій половині минулої доби поблизу Павлополя та двічі – в районі Гнутового.

Також поблизу вказаних населених пунктів, де мужньо та пильно тримають оборону від російської збройної агресії наші Українські герої, окупанти вели прицільні обстріли з гранатометів різних типів та іншого піхотного озброєння.

Підрозділи Об’єднаних сил у відповідь на ворожі обстріли декілька разів адекватно застосовували штатне озброєння.

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 12 лютого

Від початку цієї доби станом на 12:00, на лінії бойового зіткнення зафіксовано 2 прицільні обстріли з боку російсько-окупаційних військ.

О 08:40 ворог розпочав обстріл з гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по наших оборонцях Травневого. Захисники України застосували у відповідь чергові вогневі засоби й протягом 20 хвилин придушили ворожу активність.

Окрім цього, близько 09:00 наші оборонці Широкиного зафіксували розриви декількох ворожих мін калібру 120 мм. Мінометний обстріл противник вів з напрямку окупованого села Саханка.

Таким чином, російсько-окупаційні війська й далі продовжують свідомо порушувати усі попередні домовленості щодо дотримання режиму тиші, застосовуючи при цьому заборонені Мінськими угодами зразки озброєння.

Втрат у складі підрозділів Об’єднаних сил від початку поточної доби внаслідок бойових дій, за наявною інформацією, немає.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування ЗС РФ продовжує постачати на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей зброю та боєприпаси, у т.ч. заборонені міжнародними конвенціями.

Зокрема, наприкінці січня ц.р. у підрозділи з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ видана чергова партія протипіхотних мін натискної дії (ПМН) та осколкового ураження (ОЗМ-72). У подальшому інженерно-саперними підрозділами ворога встановлені додаткові мінно-вибухові загородження на передових позиціях російських окупаційних військ на всіх напрямках. При цьому, вказані заходи традиційно проведені противником у спішному порядку без належного документування.

Вказані злочинні дії російських окупаційних військ підвищують мінну небезпеку в регіоні та становлять загрозу життю цивільного населення. Проте нерідко призводять до втрат самих окупантів.

Так, за повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, 8 лютого ц.р. на встановлених раніше противником мінах підірвалась диверсійно-розвідувальна група ЗС РФ під час спроби вийти за лінію передових позицій окупаційних військ.

Підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до будь-якого розвитку подій та пильно виконують бойові завдання із відсічі та стримування російської збройної агресії.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/02/12/oos-zvedeni-dani-12-lyutogo-2019/