Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 04 січня 2019

ООС: зведені дані – 04 січня 2019

3 січня 2019 року в районі проведення операції Об’єднаних сил активність російсько-окупаційних військ залишалася на доволі низькому рівні. Всього минулої доби зафіксовано три випадки, коли противник, не дотримуючись режиму тиші, відкривав вогонь в бік українських підрозділів. Усі обстріли ідентифіковані як прицільні, водночас фактів застосування зброї заборонених калібрів вчора не було.

Луганський напрямок

Усі факти порушення ворогом перемир’я відбулися тут.

Так, двічі упродовж доби противник обстрілював наші оборонні укріплення в районі н.п. Хутір Вільний. Під час першого ворожого обстрілу, що стався о 14:40 і вівся з боку н.п. Золоте 5, противник застосував ручні та автоматичні гранатомети.

О 20:55 російсько-окупаційні війська здійснили повторний обстріл згаданого населеного пункту. Цього разу, окрім автоматичних гранатометів противник ввів в дію кулемети великого калібру та стрілецьку зброю.

Вже наприкінці доби сталася третя, і остання ворожа вогнева провокація за добу що минула. Починаючи з 23:25, і до 23:50 ворог відкривав щільний вогонь в бік позицій Об’єднаних сил, розташованих на підступах до с. Зайцеве. Під час обстрілу фіксувалося застосування противником практично усього спектру наявного у нього піхотного озброєння, включно з автоматичними гранатометами.

Відзначимо, що майже на всі обстріли противник отримав адекватну відповідь від підрозділів Об’єднаних сил, які були змушені застосовувати зброю, аби зберегти життя і здоров’я українських захисників.

Вчора, внаслідок ворожих вогневих провокацій один український військовослужбовець дістав поранення. Його було оперативно евакуйовано до військово-медичного закладу, та надано невідкладну медичну допомогу.

За даними нашої розвідки, 3 січня двох окупантів зі складу російсько-окупаційних військ було поранено.

Обстановка на лінії зіткнення сьогодні, 04 січня

Станом на 12:00 в районі проведення операції Об’єднаних сил випадків порушення режиму перемир’я з боку противника поки не фіксувалося.

Втрат у лавах українських підрозділів немає.

Військовослужбовці Об’єднаних сил продовжують надійно контролювати ситуацію на лінії зіткнення, дотримуючись повного та всеохоплюючого режиму припинення вогню.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Російське окупаційне командування намагається посилити вплив на керівників промислових підприємств Донецької і Луганської областей шляхом їх призову на т.зв. «збори резервістів».

При цьому, призваних на збори направляють у підрозділи з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) армійських корпусів російсько-окупаційних військ, у яких найбільш незадовільні умови з розташування та проведення занять з особовим складом.

У такий спосіб російське керівництво «зборів» примушує призваних посадовців «з розумінням ставитись до проблем російських підрозділів», у т.ч. щодо виділення фінансової та матеріально-технічної допомоги за рахунок їх підприємств.

Крім того, зазначених осіб, в обмін на комфортне перебування на «зборах», зобов’язують «сприяти роботі місцевих військкоматів» щодо призову на військову службу працівників їх підприємств, які відмовляються від проходження служби у складі російських окупаційних військ.

 

Слава захисникам України! Слава Україні!

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/01/04/oos-zvedeni-dani-04-sichnya-2019/