Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 31 січня 2019

ООС: зведені дані – 31 січня 2019

Протягом минулої доби на лінії бойового зіткнення продовжувалися збройні провокації з боку російсько-окупаційних військ. При цьому, ворог знову вів обстріли із забороненого Мінськими угодами озброєння.

Загалом, протягом 30 січня, російсько-окупаційні війська 7 разів порушили режим тиші.

Внаслідок адекватного вогню у відповідь захисниками України, за даними розвідки, ворогу нанесено втрат.

У складі підрозділів Об’єднаних сил протягом минулої доби втрат внаслідок бойових дій немає.

Луганський напрямок

Окупанти здійснили 4 прицільні обстріли позицій підрозділів Об’єднаних сил. При цьому, ворог тричі застосовував міномети калібру 82 мм.

Так, близько 11:00 наші оборонці Кряківки зафіксували розриви декількох ворожих мін. Після 15:00 з АГС та стрілецької зброї окупанти порушили режим в районі хутіра Вільний.

З 18:10 нашими захисниками було зафіксовано ворожий мінометний обстріл в районі Кримського. Тут противник також випустив декілька мін калібру 82 мм. Обстріл вівся з боку окупованого села Сокільники.

Близько 18:30, протягом півгодини, з напрямку окупованого селища Молодіжне російсько-терористичні війська випустили ще 15 мін калібру 82 мм в бік наших оборонців Попасної.

У відповідь захисники України декілька разів адекватно застосовували чергові вогневі засоби, не порушуючи Мінські угоди, та придушували збройну активність окупантів. Тому ворожі обстріли були, в основному, нетривалими.

Донецький напрямок

Тут російсько-окупаційні війська порушили режим тиші тричі.

Ворог розпочав обстріли з 15:30 в районі Павлопіля. Тут окупанти вели вогонь з гранатометів різних типів та стрілецької зброї.

Пізніше окупанти застосували великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю поблизу Мар’їнки, та гранатомети – в районі Новомихайлівки.

Підрозділи Об’єднаних сил застосовували у відповідь чергові вогневі засоби.

 

Обстановка на лінії фронту сьогодні, 31 січня

За наявною станом на 12:00 інформацією, від початку цієї доби на лінії бойового зіткнення не зафіксовано обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.

Підрозділи Об’єднаних сил перебувають напоготові до будь-якого розвитку подій та пильно виконують бойові завдання із оборони України від російської збройної агресії.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

У з’єднаннях і частинах 1 та 2 АК ЗС РФ зросла кількість втрат та нецільового використання військового майна, у т.ч. зброї і боєприпасів.

У зв’язку з цим, спеціальними комісіями штабу 8 армії Південного військового округу ЗС РФ у підрозділах російських окупаційних військ проводиться інтенсивна перевірка обліку і наявності зброї, боєприпасів, запасів речової та продовольчої служб.  Крім того, здійснюється контроль виконання вимог щодо обов’язкового відстрілу визначеної кількості боєкомплектів, у т.ч. артилерійськими й танковими підрозділами.

З метою уникнення відповідальності, командири окремих частин і підрозділів противника намагаються приховати порушення, пов’язані з обліком зброї, боєприпасів та іншого військового майна.

Так, 30 січня ц.р. в одній із частин російських окупаційних військ, напередодні прибуття комісії було спалено приміщення штабу частини, у результаті чого згоріли всі облікові документи по всіх службах, у т.ч. ракетно-артилерійського озброєння, фінансовій, продовольчій, речовій та особові справи військовослужбовців цієї частини окупаційних військ.

Обстановка в районі відсічі та стримування збройної агресії Росії на території Донецької та Луганської областей є контрольованою нашими героями зі складу підрозділів Об’єднаних сил.

Сьогодні, 31 січня, Міністр оборони України Степан Полторак провів зустріч зі стратегічними радниками високого рівня Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України

Сторони обговорили стан реформування оборонного відомства та перспективні напрямки роботи на 2019 рік.

В ході зустрічі Степан Полторак ознайомив іноземну делегацію із станом реалізації оборонної реформи в Міністерстві оборони України відповідно до євроатлантичних принципів та наголосив на важливості підтримки наших партнерів з Альянсу в цьому процесі.

Також окрему увагу було приділено реформуванню системи управління Збройних Сил України.

Стратегічні радники високого рівня в свою чергу відмітили значний прогрес у реформуванні української армії.

Сьогодні, 31 січня, під головуванням Міністра оборони України Степана Полторака у Києві відбудеться засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Слава захисникам України!

Слава Україні!

 

Інформацію підготовлено Міністерством оборони України

http://mediarnbo.org/2019/01/31/oos-zvedeni-dani-31-sichnya-2019/