Специальная мониторинговая миссия в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine Специальная мониторинговая миссия ОБСЕ в Украине Special Monitoring Mission to Ukraine
Антитеррористическая операция на востоке Украины

 

ООС: зведені дані – 02 січня 2019

ООС: зведені дані – 02 січня 2019

1 січня 2019 року в районі проведення операції Об’єднаних сил російські окупаційні війська порушили режим припинення вогню тричі. При цьому зафіксовано один випадок, коли противник застосував озброєння, яке заборонене Мінськими угодами.

На превеликий жаль, минулої доби під час бойових дій Об’єднані сили зазнали безповоротних та санітарних втрат.

Так, внаслідок ворожих вогневих провокацій один український воїн загинув та двоє військовослужбовців зазнали поранень.

Висловлюємо співчуття рідним і близьким,  а також бойовим побратимам загиблого захисника України.

Вічна пам’ять Герою!

За даними нашої розвідки, 1 січня одного окупанта зі складу російсько-окупаційних військ було знищено, ще чотирьох поранено.

Луганський напрямок

Тут відбулося два ворожі обстріли. О 13:15 російсько-окупаційні війська відкрили вогонь з бойових машин піхоти в бік оборонців Новотошківського. Обстріл вівся зі сторони н.п. Донецький, і тривав 10 хвилин. Військовослужбовці Об’єднаних сил вогонь у відповідь не відкривали.

Другим випадком порушення противником перемир’я на Луганському напрямку став обстріл наших позицій поблизу н.п. Хутір Вільний. Тоді противник упродовж півгодини вів прицільний обстріл з автоматичних гранатометів та стрілецької зброї зі сторони с. Золоте 5.

Донецький напрямок

Там вчора зафіксовано одну ворожу збройну провокацію, сталася вона вночі, в районі н.п. Гнутове.

Так, о пів на першу ночі російсько-окупаційні війська випустили в бік наших опорних пунктів кілька мін калібру 82 мм. Вогонь вівся зі сторони окупованого с. Пікузи.

На найбільш небезпечні ворожі вогневі провокації українські підрозділи застосовували у відповідь штатну зброю, без застосування важких калібрів.

 

Щодо обстановки на лінії зіткнення сьогодні, 02 січня

Станом на 12:00 в районі проведення операції Об’єднаних сил випадків порушення режиму перемир’я з боку противника поки не фіксувалося.

Втрат у лавах українських підрозділів немає.

Військовослужбовці Об’єднаних сил продовжують надійно контролювати ситуацію на лінії зіткнення, дотримуючись повного та всеохоплюючого режиму припинення вогню.

Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України

Командування російських окупаційних військ намагається підвищити бойові спроможності передових підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, за рахунок переформування та зменшення їх кількості.

Зокрема, передбачається розформовувати підрозділи, в яких очікується звільнення великої кількості військовослужбовців, які не бажають продовжувати службу за т.зв. контрактом. Водночас за рахунок особового складу який залишиться, та призову молодого поповнення, будуть формуватися нові підрозділи російських окупаційних військ.

У зв’язку з цим, напередодні святкування Нового року керівникам місцевих управлінь та відділів освіти окупаційної влади, т.зв. «військовими комісаріатами» були надіслані розпорядження з вимогою забезпечити стовідсоткову явку молоді на призовні дільниці для постановки на військовий облік. Відповідно до графіку, зазначені заходи окупаційна влада планує провести (в залежності від населеного пункту), у період з 9 січня по 4 лютого 2019 року.

 

Слава захисникам України! Слава Україні!

 

http://mediarnbo.org/2019/01/02/oos-zvedeni-dani-02-sichnya-2019/