ООС: зведені дані – 24 грудня 2018
23 грудня в районі проведення операції Об’єднаних сил не фіксувалося жодного випадку порушення російсько-окупаційними військами режиму перемир’я.
Минулої доби, внаслідок бойових дій жоден український військовослужбовець не загинув і не зазнав поранення.
Водночас, як повідомляє наша розвідка, вчора,
23 грудня, внаслідок порушення правил поводження зі зброєю під час т.зв. «заходів бойової підготовки», один окупант зі складу російсько-окупаційних військ загинув, ще двоє дістали поранення.
Від початку поточної доби, станом на 12:00 в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано сім обстрілів з боку російсько-окупаційних військ.
Луганський напрямок
Зокрема двічі окупант порушив режим тиші на цьому напрямку, застосувавши о десятій ранку гранатомети в бік оборонних позицій Об’єднаних сил біля Новоолександрівки, та випустивши десять мін 82 – го калібру по наших укріпленнях в районі н.п. Кряківка.
Донецький напрямок
Тут відбулося п’ять ворожих збройних провокацій. Вогонь противником вівся біля населених пунктів Піски, Кам’янка, Водяне і Тарамчук. Під час цих обстрілів окупант застосував автоматичні та ручні гранатомети, кулемети великого калібру та стрілецьку зброю.
Тричі українські захисники відкривали вогонь у відповідь, аби придушити вогневу активність противника. Водночас озброєння, яке заборонене домовленостями, нашими військовослужбовцями не застосовувалося.
Станом на цю хвилину ситуація в районах проведення операції перебуває під повним контролем українських військових.
Бойових втрат у лавах Об’єднаних сил від початку поточної доби немає.
Завершено черговий цикл заходів в рамках реалізації програми психологічних тренінгів «Шлях з бою до дому», що тривали за підтримки офісу зв’язку НАТО в Україні
Програма спрямована на психологічне відновлення військовослужбовців – учасників бойових дій, які заплановані до звільнення в запас чи у відставку.
Лише у грудні цього року до участі в програмі залучалися 280 військовослужбовців з різних військових частин Збройних Сил України.
Питання, пов’язані із психологічною підтримкою військовослужбовців — учасників бойових дій, в Міністерстві оборони України є пріоритетними, адже успішне подолання наслідків поствоєнного синдрому сприяє відновленню психологічного здоров’я військовослужбовців, створює належні умови для їх подальшої соціальної адаптації.
Тому навчання проводилися таким чином, аби кожен учасник тренінгу зміг виробити власну стратегію використання набутого досвіду в цивільному житті.
Це дає змогу підвищити рівень конструктивного оптимізму в слухачів, зокрема щодо планування свого життя після завершення військової служби.
На думку самих учасників, такі тренінги певною мірою позбавляють їх від негативних соціальних стереотипів та підвищують впевненість у власних силах.
Як вже повідомлялося, що у Збройних Силах України триває робота щодо розробки та впровадження ефективної системи психологічної реабілітації усіх категорій військовослужбовців – учасників бойових дій.
На Харківщині завершилися перевірочні збори з військовозобов’язаними та резервістами оперативного резерву другої черги
Збори проводилися з 8 по 22 грудня на полігонах військових частин Збройних Сил України та Національної Гвардії України. Підбиття підсумків заходу відбулося на базі збірного пункту Харківського обласного військового комісаріату.
До зборів залучалося кілька тисяч осіб. Акцент робився на вдосконаленні резервістами навичок з вогневої, тактико-спеціальної, медичної та інших предметів бойової підготовки. Суттєву допомогу у матеріально-технічному забезпеченні зборів надали місцеві органи влади.
За підсумками зборів, близько 100 резервістів та військовозобов’язаних отримали почесні відзнаки, а також грамоти і подяки від командирів військових частин та представників органів місцевого самоврядування.
Варто відзначити, що 30 осіб підписали відповідні контракти і проходитимуть службу у військовому резерві, а ще близько 60 військовозобов’язаних наразі оформлюють документи, і невдовзі також стануть до лав воїнів-резервістів підрозділу територіальної оборони.
Десантно-штурмові війська Збройних Сил України продовжують виконувати завдання на найбільш важливих напрямках
Робоча група командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, на чолі з командувачем – генерал-лейтенантом Михайлом Забродським, перевірила одну із військових частин в районі виконання завдань за призначенням.
Командувач проінспектував організацію діяльності начальників підрозділів та служб, стан тилового та технічного забезпечення, організації зв’язку тощо.
Генерал-лейтенант Михайло Забродський вручив десантникам відомчі відзнаки і чергові військові звання, привітав їх з прийдешніми святами та побажав успіхів у подальшій службі.
Варто додати, що із введенням в окремих місцевостях України правового режиму воєнного стану, підрозділи Десантно-штурмових військ виконують завдання в різних регіонах країни.
Слава захисникам України! Слава Україні!