Зведені дані АТО – 11 жовтня 2018
Обстановка на лінії зіткнення залишалася напруженою, проте цілком контрольованою Об’єднаними силами. Хоча загальна кількість обстрілів наших позицій дещо зменшилася, російсько-окупаційні війська продовжували активно застосовувати озброєння заборонених Мінськими домовленостями калібрів.
На превеликий жаль, маємо втрати серед наших захисників.
Із сумом змушені повідомити, що за минулу добу внаслідок обстрілів двоє військовослужбовців Об’єднаних сил загинули та троє зазнали поранень.
Ще двоє військовослужбовців отримали смертельні поранення внаслідок підриву на мінно-вибуховому пристрої.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблих Героїв. Вічна пам’ять!
Луганський напрямок
Минулої доби зафіксовано 8 прицільних ворожих обстрілів.
120-мм міномети противник застосовував під час обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил неподалік Травневого, Кримського, Новотошківського та Новолуганського.
З мінометів калібру 82 мм обстрілював захисників Кримського, Новотошківського та Новолуганського, а з озброєння БМП – опорні пункти Збройних Сил України біля Травневого та Кримського.
В районі Золотого зафіксовано два обстріли, один з них – з протитанкового ракетного комплексу. В районі Новотошківського окупанти застосували зенітну установку ЗУ-23-2.
Майже усі обстріли відбулися у світлу пору доби. Зауважу, що противник поблизу усіх перерахованих населених пунктів, а також біля Зайцевого та Степного вів вогонь із піхотного озброєння.
Донецький напрямок
Ворог порушив режим тиші 20 разів.
Найбільше обстрілів припало на райони Гнутового, Красногорівки та Авдіївки.
Зокрема, поблизу цих населених пунктів, а також біля Лебединського зафіксовано використання противником 82-мм мінометів.
120-й міномет російсько-окупаційні війська застосували неподалік Красногорівки.
Опорний пункт у районі Гнутового зранку обстріляв ворожий снайпер, також у цей період часу тут зафіксовано використання противником протитанкового ракетного комплексу.
Гранатомети різних систем, кулемети великого калібру та стрілецьку зброю окупанти застосовували під час обстрілів Гнутового, Старогнатівки, Лебединського, Красногорівки, Троїцького, Авдіївки та Новомихайлівки.
Вогневі провокації з використанням великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї ворог влаштовував поблизу Широкиного і Павлополя.
Загалом на лінії зіткнення минулої доби зафіксовані 28 прицільних ворожих обстрілів.
Нехтуючи Мінськими домовленостями, російсько-окупаційні війська 12 разів використовували під час обстрілів позицій Об’єднаних сил міномети калібрів 120 та 82 мм, випустивши 86 мін.
Військовослужбовці Збройних Сил України 17 разів відкривали вогонь у відповідь з метою придушення вогневої активності противника.
Поточна ситуація на сьогодні, 11 жовтня
З опівночі до 9-ї години ранку на лінії зіткнення відбулося 3 прицільних обстріли, усі на Донецькому напрямку.
Вночі з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї ворог обстрілював позиції наших військ біля Гнутового, а також двічі з напрямку окупованого Безіменного вів вогонь по опорних пунктах Об’єднаних сил в районі Широкиного.
Наші військові вогонь у відповідь не відкривали.
Втрат серед наших захисників немає, ситуація повністю контрольована українськими підрозділами.
Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України
Російське окупаційне командування приховано посилює передові позиції з’єднань і частин 1 АК (Донецьк) ЗС РФ за рахунок використання сил і засобів розформованих елітних підрозділів.
Зокрема, військовослужбовців зазначених підрозділів мотивують для проходження військової служби, обіцяючи виплатити їм накопичену заборгованість з грошового забезпечення за понад три місяці ц.р., але у разі продовження служби на передовій.
При цьому, окремі посадові особи російсько-окупаційних військ з метою власного збагачення використовують корупційні схеми, пов’язані з невиплатою грошової заборгованості, що становить понад 12 млн. рос. рублів. Зазначене викликало чисельні прояви обурення та протести російських військовослужбовців. Водночас, не маючи іншої мотивації, крім матеріальної, ошукані найманці звертаються з колективними скаргами до т.зв. «правоохоронних органів ДНР», але не отримують навіть обіцянок вирішення їх проблем, крім порад продовжити службу у складі передових підрозділів російсько-окупаційних військ.