Зведені дані ООС – 02 липня 2018
Упродовж минулої доби противник не припиняв обстріли наших позицій. Російсько-окупаційні війська, не звертаючи увагу на рішення Тристоронньої контактної групи у Мінську щодо оголошення режиму тиші по всій лінії зіткнення, 25 разів відкривали вогонь, у тому числі із озброєння заборонених калібрів.
Загалом протягом минулої доби підрозділи Об’єднаних сил зафіксували 25 ворожих обстрілів.
Задля збереження життя і здоров’я особового складу Об’єднаних сил, українські захисники лише двічі відкривали вогонь у відповідь, застосовуючи штатне піхотне озброєння.
За добу що минула, втрат у лавах Збройних Сил України з початку поточної доби немає.
Водночас, наша розвідка повідомляє про одного загиблого та одного пораненого окупанта.
Луганський напрямок
Минулої доби зафіксовано 16 прицільних обстрілів з боку бойовиків. Вони застосували міномети 120 і 82-мм калібрів, випустивши 8 і 4 міни по нашим укріпленням і по цивільній інфраструктурі в районі населених пунктів Зайцеве і Троїцьке. Зокрема, у н.п. Зайцеве від ворожих мін було зруйновано приватний будинок та господарчі будівлі. На щастя, жертв серед цивільного населення немає.
Поблизу Гладосового із Гольмівського напрямку ворог вів вогонь з озброєння БМП. Під інтенсивний ворожий вогонь з автоматичних гранатометів, кулеметів та стрілецької зброї потрапили наші оборонні позиції в районі населених пунктів Кримське, Луганське, Новоолександрівка, Світлодарськ та Щастя.
Донецький напрямок
Неспокійно було минулої доби і тут, де наші захисники нарахували 9 ворожих обстрілів з боку противника.
Зокрема, неподалік населених пунктів Водяне, Гнутове та Широкине зранку і майже до ночі російсько-окупаційні війська вели вогонь в бік позицій Об’єднаних сил з ручних протитанкових та автоматичних гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї.
Ситуація на лінії зіткнення на сьогоднішній ранок, 2 липня
Від початку цієї доби і станом на 9 ранку підрозділи Об’єднаних сил зафіксували чотири ворожі обстріли. Зокрема противник застосував проти наших оборонців гранатомети різних типів, кулемети і стрілецьку зброю поблизу н.п Водяне, Гнутове та Широкине.
Суворо дотримуючись режиму припинення вогню, наші підрозділи вогонь у відповідь на зазначені провокації не відкривали.
Від початку поточної доби втрат у лавах Збройних Сил України немає.
Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України
Незважаючи на досягнуті тристоронньою контактною групою із врегулювання ситуації на Донбасі домовленостей щодо запровадження з 1 липня режиму припинення вогню, противник продовжує обстріли позицій об’єднаних сил по всій лінії зіткнення із застосуванням забороненого озброєння.
Так, 30 червня, з метою дискредитації Об’єднаних сил, артилерійський підрозділ однієї з військових частин 2 АК ЗС РФ обстріляв н.п. Кодиївка. Водночас, російськими окупаційними військами проводяться роботи із встановлення мінно-вибухових загороджень з використанням заборонених міжнародними конвенціями протипіхотних мін та методів мінування з використанням т.зв. «розтяжок».
Завтра, 3 липня о 15:00, в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-конференція, присвячена початку відбору кандидатів для української команди для участі у 42-му марафоні морської піхоти США
Цього року українських військових втретє запросили взяти участь у Марафоні, який відбудеться наприкінці жовтня цього року.
Вперше Україна взяла участь у Марафоні позаминулого року. Тоді нашу країну представляли чотири військовослужбовці, які пройшли не один курс лікування та відновлення після поранень. Ця подія набула позитивного резонансу як серед військових, волонтерів, так і серед громадськості. Наші бійці пробігли дистанцію у 10 кілометрів.
У 2017 році – 5 учасників подолали повну дистанцію у 42 кілометри, інші пробігли – 10. Для кожного з них це була, у першу чергу, перемога над собою. Ці перемоги учасники забігу присвятили тим, хто повернувся з війни пораненим, з метою їх підтримки.
Цього року для участі у Марафоні відбиратимуться учасники з усієї України. Головні критерії – проходження служби в АТО, наявність поранення та знання англійської мови. Адже, головна мета марафону – це реабілітація.