Зведені дані АТО – 11 лютого 2018
Протягом доби, що минула, підступний ворог продовжував свідомо порушувати режим припинення вогню на різних напрямках.
Загалом минулої доби зафіксовано 8 прицільних ворожих обстрілів в бік наших оборонних укріплень. При цьому бойовики російсько-окупаційних військ випустили по нашим захисникам 48 снарядів з мінометів калібру 82 мм.
Військовослужбовці Збройних Сил України 5 разів із не забороненого Мінськими домовленостями озброєння відкривали вогонь у відповідь.
Внаслідок ворожих обстрілів протягом 10 лютого жоден український захисник не був поранений.
Луганський напрямок
Бойовики російсько-окупаційних військ здійснили 7 тривалих прицільних обстрілів оборонних позицій наших захисників.
Протягом 10 лютого противник застосував міномети калібру 82 мм в бік наших оборонців Луганського, Світлодарська, та неодноразово, вже у нічний час – поблизу Кримського. Окупанти супроводжували мінометні обстріли цих позицій, а також в районі Новоолександрівки активним вогнем з гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншого піхотного озброєння. Окрім цього, поблизу Світлодарська зафіксовано обстріл з озброєння БМП.
Військовослужбовці Збройних Сил України у переважній більшості ворожих вогневих провокацій відкривали вогонь у відповідь із не забороненого Мінськими домовленостями штатного піхотного озброєння.
Донецький напрямок
Зафіксовано 1 прицільний ворожий обстріл по оборонцям Талаківки. Ворог випустив по нашим військовим 8 снарядів з мінометів калібру 82 мм, також застосував озброєння БМП та вогонь з великокаліберних кулеметів.
Інформація Головного управління розвідки Міністерства оборони України
Противник продовжує порушувати Мінські домовленості в частині, що стосується заборони проведення навчань з бойовою стрільбою у межах зони безпеки (рішення Тристоронньої контактної групи від 3 березня 2016 року) та відведення важкого озброєння від лінії розмежування.
Встановлено, що в районі н.п. Алмазна підрозділами окремого мотострілецького полку зі складу т.зв. 2 АК російсько-окупаційних військ проводились навчання з бойовими стрільбами зі стрілецької зброї.
В районі н.п. Мирне, Успенка, Круглик (Лутугінського району Луганської обл.) підрозділами окремої мотострілецької та окремої артилерійської бригад цього ж т.зв. 2 АК проводились заходи бойової підготовки з бойовою стрільбою артилерійських й танкових підрозділів, а також відпрацьовувались елементи ведення наступального бою та водіння бойових машин.
В Головному військово-медичному управлінні під головуванням заступника Міністра оборони України генерал-майора Олега Шевчука, проведено засідання за участю начальників військових центрів медичної реабілітації та закладів санаторно-курортного лікування
Під час зустрічі обговорено ряд питань щодо покращення санаторно-курортного лікування військовослужбовців та членів їх сімей, а також удосконалення механізму видачі та розподілу путівок для проведення медичної, медико-психологічної реабілітації та здійснення лікування військовослужбовців у вказаних профільних закладах Міністерства оборони України.
Питання налагодження ефективної системи оздоровлення та санаторно-курортного лікування військовослужбовців є одним із пріоритетних. Зокрема, до початку курортного сезону планується відкриття Центрального військового санаторію «Приморський». Наразі ведуться підготовчі роботи. Ремонт фондів вже завершено на 80 відсотків. Й вже цього літа санаторій зможе оздоровити наших захисників України та членів їхніх сімей.
До Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького прибув основний контингент зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України Місії ООН у Ліберії – 80 українських миротворців
Відповідно до резолюції Ради безпеки ООН у квітні цього року завершується дія Мандату Місії ООН у Ліберії, тому усі військові та поліцейські підрозділи будуть виведені з цієї африканської країни.
В Ліберії, на урочистих заходах із закриття миротворчої Місії ООН був присутній новообраний президент цієї країни Джордж Веа, який подякував українським військовим за виконану місію і дав високу оцінку їхній діяльності.
24 січня 2018 року український екіпаж вертольоту Мі-8 виконав крайній політ над містом Монровія. Так завершилась одна з найбільш довготривалих миротворчих місій Збройних Сил України, яка розпочалася у 2004 році.
У Ліберії ще залишилася група українських військовослужбовців на чолі із командиром полковником Віталієм Панасюком, які залучені до процесу згортання місії. Найближчим часом вони мають організувати завантаження майна й техніки на авіаційний та морський транспорт і згорнути місію. Після виконання цього завдання вони повернуться в України. Таким чином миротворча Місія ООН 56-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України у Республіці Ліберія буде завершена.
Під час урочистої зустрічі у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького, наших миротворців було урочисто нагороджено відзнаками Міністерства оборони України, командування Сухопутних військ та цінними подарунками.
Після завершення урочистостей військовослужбовці вирушили до місця проведення карантинних заходів — обов’язкової процедури після повернення з африканського континенту. Весь особовий склад упродовж тижня пройде медичне обстеження і вже після цього повернеться до своїх родин.