5 листопада 2009
Рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту в Кот-д`Івуар є хибним. Парламент має його відхилити. Такого висновку вчора на засіданні дійшли члени Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони.
Анатолій Гриценко, голова Комітету, сьогодні на брифінгу в парламенті пояснив, чому він та його колеги категорично проти направлення українських миротворців у цю африканську державу в рамках місії ООН.
Головна з них, пояснив Гриценко, полягає у надто високому рівні небезпеки для нашого контингенту. У Кот-д`Івуар, через неврегульований силовий конфлікт, діють понад 40 тис. непідконтрольних уряду збройних угрупувань.
Крім того, життю і здоров’ю українських миротворців загрожує санітарно-епідеміологічна ситуація. Серед хвороб, поширених у Кот-д`Івуарі, є холера, туберкульоз, проказа, парагонімоз, онкоцироз, черевний тиф, ВІЛ (СНІД), африканський трипаносомоз, і т.п.
«Не вистачало ще на додаток до наших внутрішніх проблем з грипом ставити під загрозу наших солдат», - підкреслив Гриценко.
«Крім того, пропонувалося щоб власне цей миротворчий підрозділ виконував завдання ООН з повітряної розвідки, посилення охорони, евакуації персоналу, якщо треба. Але не окремим миротворчим підрозділом, а за рахунок миротворчого контингенту в Ліберії. Тобто, частину людей, 25 чоловік і 4 вертольоти, передислокувати на відстань понад 600 км. Це не забезпечує умов для охорони, для належного обслуговування авіаційної техніки», - сказав на брифінгу голова Комітету.
Тому він ще раз зазначив: Комітет з питань національної безпеки і оборони одноголосно проти направлення українського контингенту в Кот-д`Івуар. Гриценко та його колеги з Комітету радять парламенту не підтримувати цей законопроект, внесений Президентом як невідкладний.
«Україна вже давно, з 1992 року бере участь у різних миротворчих місіях. Зараз в Африці перебуває місія у Ліберії», - повідомив Анатолій Гриценко, підкресливши, що відхилення рішення про направлення нашого контингенту в Кот-д`Івуар не варто сприймати як згортання миротворчої діяльності.
Таке рішення, пояснює Гриценко, «є свідченням того, що Україна ніколи не буде працювати за викликом, як таксі».