Украинские миротворцы в Демократической Респубике Конго
Військові льотчики національного контингенту в ДР Конго успішно виконують завдання Місії ООН
09/16/2015
Військовослужбовці 18 окремого вертолітного загону, де командиром льотчик-снайпер полковник Володиимир Колотило, продовжують успішно виконувати завдання Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго.
За п’ять місяців від початку ротації вертольоти Мі-24 та Мі-8 українських військових залучалися до супроводу гелікоптерів Місії ООН, на патрулювання визначених територій та до обльоту нових майданчиків. В ДР Конго повітряні судна національного контингенту виконують також польоти на повітряну розвідку, з метою демонстрації сили, а також перевезення військовослужбовців Місії ООН, особливо важливих персон та вантажу.
Інтенсивність польотів останнім часом настільки висока, що часто для виконання завдань Місії ООН задіяні одночасно всі вертольоти національного контингенту.
Як розповів заступник командира загону з інженерно-авіаційної служби підполковник Микола Миколюк, готовність бойових вертольотів до виконання завдань Місії ООН забезпечують спеціалісти ІАС, які працюють на аеродромі щодня, від ранку до вечора.
— Кожного дня в наших підрозділах йде копітка робота по підтриманню авіаційної техніки у справному стані. Фахівцями інженерно-авіаційної служби планово проводяться роботи після 50, 100 та 200 годин нальоту вертольота. Фактично щодня готові до виконання польотних завдань 90-100 відсотків вертольотів, крім тих, які знаходяться на обслуговуванні, — повідомив підполковник Микола Миколюк.
— Хочеться наголосити на тому, що з такою інтенсивністю польотів з України до базового табору миротворців в ДР Конго прибув представник заводу ПАТ “МоторСіч” з метою проведення робіт щодо продовження ресурсних показників авіаційних двигунів відповідно до умов договору, — додав офіцер.
Варто зазначити, що військовослужбовці 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго спостерігають за безпековою ситуацією на сході країни. Так на аеродромах міст Гома і Бунія у режимі “STAND BY” — готовність до вильоту 30 хвилин чергують екіпажі вертольотів Мі-24 і МІ-8.
Також до чергування в системі пошуково-рятувального забезпечення польотів українських вертольотів на території ДР Конго і знаходяться в 30-хвилинній готовності до виконання завдань з пошуку та рятування залучаються і фахівці зі складу пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби загону.
Як зазначив начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби 18 окремого вертолітного загону підполковник Валерій Сичов, під час виконання завдань Місії ООН, в умовах високогір’я — понад 1500 метрів над рівнем моря та важких африканських кліматичних умовах особлива увага льотного складу приділяється на відпрацювання практичних дій в разі нештатних ситуацій.
Українські миротворці 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації ДР Конго постійно здійснюють перевірку аварійно-рятувальних засобів на авіаційній техніці. Роботи з перевірки проводяться фахівцями пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби загону на місці стоянки вертольотів Мі-24 і Мі-8, що на аеродромі міста Гома, а також на аеродромі Бунія. Зокрема, перевіряється справність аварійних радіостанцій та автоматичних приладів для примусового відкриття парашуту в повітрі, бортові аварійно-рятувальні запаси, які використовуються льотним складом в разі екстреної посадки літального апарату. Також перекладаються рятувальні парашути С-4У та ПН-58.
Слід зауважити, що така перевірка аварійно-рятувальних засобів на вертольотах Мі-24 та Мі-8 та проведення регламентних робіт пошуково-рятувальною і парашутно-десантною службою вертолітного загону на кожному вертольоті проводиться кожні три місяці.
За п’ять місяців виконання завдань 18 окремим вертолітним загоном Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго екіпажі здійснили 1590 вильотів із загальним нальотом 1600 годин (середній наліт на одного льотчика — 99 годин). Було перевезено близько 7706 пасажирів та 99 559 тонн вантажу.
Помічник командира 18 ОВЗ по зв’язкам зі ЗМІ майор Назар Волошин