Українські миротворці в Демократичній Республіці Конго забезпечують зв'язок військової та цивільної авіації Місії ООН у провінції Орієнталь
04/12/2013
Миротворці 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго продовжують забезпечувати безпеку місцевого населення на сході країни.
Особливістю виконання завдань Місії ООН для українських вертолітників у цій країні є те, що військовослужбовці розділені на три групи. Основною базою 18 окремого вертолітного загону є місто Гома. Тут виконує завдання більшість особового складу загону. Решта українських миротворців базуються в містах Букаву та Бунія, які знаходяться від основного табору на відстані сто двадцять та п’ять сотень кілометрів.
Окрім забезпечення авіаційного супроводу та авіаційної підтримки сил Місії ООН, патрулювання кордонів Демократичної Республіки Конго та ведення повітряної розвідки місцевості українські миротворці забезпечують зв’язок військової та цивільної авіації Місії ООН на аеродромі міста Бунія.
Начальник вузла зв’язку та радіотехнічного забезпечення капітан Сергій Гудзь та його підлеглі на штатних радіостанціях ПАР-9 і СКП-11, щодня забезпечують зв'язок між керівництвом бригади Ітурі з бангладежськими екіпажами вертольотів Мі-17 та російськими екіпажами Мі-8, які виконують польотні завдання в провінції Орієнталь Демократичної Республіки Конго. Для якісного виконання завдань управління різного рівня українські миротворці також використовують внутрішній - дротовий зв'язок та транкінговий зв'язок, який включає базову радіостанцію та радіостанції середнього радіусу дії. Для обміну інформацією між Місією ООН та українським контингентом, а також для контакту з Україною, як у службових так і в особистих цілях особовий склад використовує всесвітню мережу Інтернет.
Як зауважив капітан Сергій Гудзь, - зв'язок завжди був основою управління військами, а сьогодні управління підлеглими вже неможливо уявити без різного роду засобів зв’язку, які впроваджені та постійно використовуються Місією ООН для організації повсякденної життєдіяльності миротворчих контингентів.
Варто зазначити, що Начальник вузла зв’язку та радіотехнічного забезпечення капітан Сергій Гудзь до виконання миротворчої місії проходив службу у 55 окремому лінійно-вузловому полку зв’язку, що у Рівному. За підсумками декількох років поспіль його підрозділ був одним із кращих у військовій частині зі спеціальної підготовки.
Віктор Шубець
http://peacekeepers.com.ua/content/ |