Проект
"И всё-таки мы там были!"
Украинские миротворцы в Сьерра-Леоне
 
 

Миссия ООН в  Сьерра-Леоне. Документы

І. ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.

про 4 окремий ремонтно - відновлювальний батальйон

за станом на 19 липня 2001 року

З листопада 2000 року надійшло офіційне звернення Секретаріату ООН до постійного представництва України, Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони України, щодо направлення 4 окремого ремонтно - відновлювального батальйону до Місії ООН у Сьєрра-Леоне (МООНСЛ). Кількість БТРів та вантажних автомобілів, які плануються для направлення в місію (за винятком вантажних автомобілів для потреб батальйону) не повинні перевищувати по 200 од.

Рішенням Міністра Оборони України, про формування та підготовку 4 окремого ремонтно - відновлювального батальйону до виконання завдань у складі миротворчого контингенту Місії Організації Об'єднаних Націй у Сьєрра-Леоне (Директива Міністра оборони України від 22.09.2000 року №113/1/1239) відповідальним за формування, підготовку та відправку батальйону призначений заступник Міністра оборони України генерал- лейтенант Чаповський О.Я.

Від Південного ОК призначений старшим робочої групи по формуванню батальйону - заступник начальника озброєння Південного ОК полковник Попович Володимир Васильович. Частиною - формувачем призначена 290 база зберігання озброєння та майна, командир бази полковник Полуляхов Олександр Васильович.

Формування і проведення бойового злагодження батальйону проводилося у м. Миколаїв у 28 окремому навчальному аеромобільному батальйоні 79 окремого аеромобільного полку та в парках бойових машин 290 бази зберігання озброєння та майна.

Під час проведення робочої зустрічі 25 листопада 2000 року командира батальйону полковника Сердюк С. и заступника начальника озброєння полковника Поповича В., з представниками місії ООН в Сьєрра-Леоне керівником групи підполковником В.Д. Афанасьєвим (РФ) були поставлені питання про зміни в штат батальйону. Були внесені пропозиції про створення транспортної роти в кількості 100 машин, про збільшення перекладачів на 15 осіб, про необхідність мати підрозділ та засоби для обладнання автодрому і стрільбища для тренування екіпажів БТР, про необхідність мати для забезпечення життєдіяльності особового складу холодильників не менш 50 од., та кондиціонерів не менш 85 од.

Згідно пропозицій представників місії ООН в Сьєрра-Леоне 1 грудня 2000 року чисельність особового складу 4 орвб згідно штату була збільшена з 373 до 524 військовослужбовців, кількість автомобільної та бронетанкової техніки була збільшена на 58 одиниць. Додаткова кількість особового складу і техніки була прийнята з 1 по 7 грудня . З 12 жовтня 2000 року, коли почався формуватися 4 окремий ремонтно - відновлювальний батальйон, проведені наступні заходи:

З особовим складом;

Проведено формування батальйону: укомплектування особовим складом та його вивчення, розподіл по підрозділам, з 12 жовтня по 4 листопада проведений перший етап бойового злагодження підрозділів - стройова підготовка, стрільба зі стрілецької зброї та водіння машин, вивчення заходів безпеки.

З 5 листопада по 1 грудня проводився другий етап бойового злагодження: злагодження підрозділів при ремонті та обслуговуванні техніки, підготовка особового складу, озброєння і техніки до здійснення маршу комбінованим способом.

Поведене медичне обслідування особового складу та щеплення. Проведено вивчення заходів по профілактиці тропічних захворювань.

З озброєнням, технікою і майном:

Отримано 528 одиниць техніки. Перевірені її комплектність та технічний стан, замінені мастила та технічні рідини, техніка пофарбована в білий колір.

Отримана та перевірена стрілецька зброя, приведена до нормального бою. Боєприпаси відібрані, розкладені по партіям та підготовлені до перевезення.

Обладнання рухомих майстерень, засоби зв'язку, інженерна, медична техніка та техніка тилу перевірені на працездатність.

Отримано майно по службам. Речове майно підготовлено до екіпіровки особового складу, особовий склад переодягнутий в нову форму одягу. Були розгорнуті елементи польового табору і польового парку.

По підготовці документації:

Заведена ротна документація згідно військових Статутів Збройних Сил України, документація чергових по табору, польовому парку, варти та медичному пункту, документація служб і складів. Підготовлені акти -технічного стану озброєння і техніки.

По підготовці до перетинання державного кордону:

Оформлені закордонні паспорти та особисті медальйони. Оформлені документи на отримання дозволу до перетинання держкордону озброєння, техніки і майна від Державного комітету експортного контролю.

8 грудня 2000 року Указом Президента України "Про участь України в міжнародній миротворчій операції ООН в Сьєрра-Леоне" №1319/2000 прийнято рішення про направлення в Сьєрра-Леоне миротворчого контингенту у складі ремонтно-відновлювального батальйону та вертолітного загону загальною чисельністю до 800 військовослужбовців Збройних Сил України та надати ООН матеріально-технічні ресурси загальною чисельністю до 220 БТР та 220 вантажних автомобілів.

Перевезення 4 окремого ремонтно - відновлювального батальйону, а також техніки (БТР - 220 од. автомобілів - 220 од.) здійснено комбінованим способом з використанням повітряного та морського транспорту. 21 та-22 грудня 2000 року передова група під командуванням командира батальйону полковника Сердюк Сергія Івановича на двох літаках АН -124 була передислокована з аеродрому АНТК Антонова ГОСТОМЕЛЬ (м. Київ) в аеропорт ЛУНГ, (Сьерра- Леоне). Кількість особового складу - 53 військовослужбовців, кількість техніки - 12 автомобілів на 9 причепів.

З 18 по 31 грудня 2000 року на теплоході "Герой Шипки" з порту МИКОЛАЇВ до порту ФРІТАУН було передислоковано 22 одиниці БТР-60ПБ, 38 одиниць БТР-70, 192 одиниці автомобільної техніки , 26 причепів та 24 військовослужбовця батальйону.

З 22 грудня 2000 року по 6 січня 2001 року на паромі типу "РОРО" "Саравак" з порту МИКОЛАЇВ до порту ФРІТАУН було передислоковано 148 одиниць БТР-60ПБ, 20 одиниць БТР-70, 2 одиниці БТР-70С, 79 одиниць автомобільної техніки та 6 військовослужбовців батальйону

25, 27 та 29 грудня 2000 року повітряним транспортом літаком ТУ-154 з аеропорту МИКОЛАЇВ в аеропорт ЛУНГИ був перевезений особовий склад батальйону групами відповідно з 143 військовослужбовців під командуванням начальника штабу батальйону полковника Яркіна В.І., 148 військовослужбовців під командуванням заступника батальйону з виховної роботи підполковника Шаповала В. В. та 150 військовослужбовців під командуванням заступника командира батальйону підполковника Неженцева П.П.

З 22 грудня 2000 року особовий склад і техніка батальйону була розташована в тимчасовому таборі мп Лунги, (25 км північне Фрітаун). З 31 грудня частина техніки, яка була розвантажена з теплоходу «Герои Шипки» розташована в тимчасовому таборі мп Хестінгс, (20 км східне Фрітаун). З 6 січня 2001 року техніка, яка була розвантажена з парому "Саравак" також розташована в тимчасовому таборі мп Хестінгс. З 2 січня 2001 року частина особового складу батальйону в кількості 115 військовослужбовців була передислокована в тимчасовий табір мп Хестінгс. З 15 січня 2001 року в тимчасовий табір мп Хестінгс передислоковано ще 98 військовослужбовців, на протязі березня ще 29 військовослужбовців. Таким чином в тимчасовому табору мп Хестінгс постійно розташовані: 2 ремонтні бригади рот обслуговування і ремонту бронетранспортерів і автомобілів, навчальні роти бронетранспортерів і автомобілів, 2 взводу транспортної роти, полігон а також окремі військовослужбовці взводів зв'язку, медичного та роти обслуговування.

З 10 січня 2001 року особовим складом, розташованим в тимчасовому таборі мп Лунги почато обладнання постійного табору. Завершено обладнання та переміщення в постійний табір 10 березня 2001 року.

З 15 січня 2001 року почалось виконання завдань по перевезенню особового складу і майна контингентів місії ООН силами і засобами транспортної роти 4 орвб- відправлена колона для перевезення особового складу місії ООК з нп Рогбері та Поре Локо в аірпорт Лунгі.

З 5 лютого 2001 року почалась підготовка особового складу контингентів місії ООН до застосування бронетранспортерів та автомобілів, прибуло на підготовку з Кенійського батальйону 124 військовослужбовця.

12 лютого 4 орвб відвідував помічник Генерального Секретаря ООН Майкл А. Шихан по питанням організації підготовки військовослужбовців іноземних контингентів.

  • лютого проведений перший концерт художньої самодіяльності, присвячений виводу військ з Афганістану.
  • лютого 2001 року табори та полігон 4 орвб відвідав командувач військами місії ООН в Сьерра Леоне генерал-лейтенант Даніель Опанде. Під час візиту він був присутнім на заняттях по водінню БТР та автомобілів, залишився дуже задоволеним і виказав подяку особовомускладу батальйону за якісну підготовку контингенту.

28 лютого літаком АН-124 прибула передова група 20 вертолітного загону у кількості 22 військовослужбовців та 4 вертольота. Усі види забезпечення групи: організація розташування, харчування, перевезення, охорона авіаційної техніки покладені на 4 орвб

10 березня літаком ТУ-154 прибув особовий склад 20 вертолітного загону в кількості 82 військовослужбовців. 20 вертолітного загін розташований у нп Хейстінгс.

18 травня колоною в кількості 22 автомобілів та 2 бронетранспортерів під керівництвом начальника штабу батальйону полковника Яркіна В.І. почалось виконання завдань по перевезенню особового складу і озброєння роззброєних формувань Об'єднанного революційного фронту (ОРФ), Сил цивільної оборони (СЦО) Сьєрра-Леоне в табір тимчасового утримання у нп Порт-Локо.

28 червня 2001 року було проведене вручення медалей ООН "На службі за ради миру" особовому складу Українського батальйону та Української авіаційної групи. Це урочистій захід, в якому приймали участь керівний склад Місії ООН у Сьєрра-Леоне на чолі з Заступником спеціального представника Генерального Секретаря ООН в Сьєрра-Леоне, керівний склад Місії ООН, командувачі Секторів та контингентів, представники керівництва країною. В Місіях ООН він має назву "Парад медалей"

2. КОМАНДНИЙ СКЛАД.

№ з/п

Військове звання

Прізвище, їм'я та по батькові

Займана посада

1

Полковник

СЕРДЮК Сергій Іванович

Командир батальйону

2

Полковник

ЯРКІН Валентин Іванович

Начальник штабу - перший заступник командира батальйону

3

Підполковник

НЕЖЕНЦЕВ Петро Павлович

Заступник командира батальйону

4

Підполковник

ШАПОВАЛ Василь Вікторович

Заступник командира батальйону з виховної роботи

5

Підполковник

КЛИМОВИЧ Володимир Миколайович

Заступник командира батальйону з озброєння - начальник технічної частини

6

Підполковник

КОТЕЛЯНЕЦЬ Олександр Дмитрович

Заступник командира батальйону з тилу - начальник тилу

7

Майор

ТРЕМБАК Олег Миколайович

Командир роти обслуговування та ремонту БТР

8

Майор

ЗАХАРЧЕНКО Сергій Миколайович

Командир роти обслуговування та ремонту автомобілів

9

Підполковник

КУРНІКОВ Володимир Іванович

Командир навчальної роти (підготовки спеціалістів на БТР) -старший викладач

10

Підполковник

ГАЙДУКЕВИЧ Юрій Миколайович

Командир навчальної автомобільної роти - старший викладач

11

Майор

КОРЯЙКИН Олександр Миколайович

Командир транспортної роти

12.

Майор

БАРИЛКЖ Олександр Леонтійович

Командир роти забезпечення

13.

Ст. лейтенант

РЯБОКОНЬ Володимир Володимирович

Командир комендантського взводу

14.

Ст. лейтенант

БАНДУРКО Олег Володимирович

Командир взводу зв'язку

15.

Майор

ГОНЧАРЕНКО Ігор Михайлович

Командир медичного взводу

16.

Ст. лейтенант

СЕДИХ Сергій Вікторович

Начальник полігону

3. БОЙОВИЙ І ЧИСЕЛЬНИЙ СКЛАД .

4 окремий ремонтно - відновлювальний батальйон призначений для :

  • підтримання в бойової готовності бронетранспортерів і автомобілів , які передаються в оренду контингентам місії ООН в Сьєрра - Леоне ;
  • проведення допідготовкі механіків - водіїв БТР та водіїв автомобілів контингентів місії ООН , якім передається техніка ;
  • проведення підготовки командирів екіпажів та навідників БТР контингентів місії ООН , якім передається техніка ;
  • проведення занять по огневої підготовці з військовослужбовцями контингентів місії ООН ;
  • перевезення особового складу і вантажу контингентів місії ООН .

3.1. Наявність особового складу :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найменування підрозділів

За штатом

За списком

Офіцери

Прапорщики

Сержанти

Солдати

Всього

Офіцери

Прапорщики

Сержанти

Солдати

Всього

Утому числі

Лунгі

Хастїнгс

І.Управління - всього

67

5

 

3

75

68

4

 

3

75

52

23

II. Основні підрозділи - всього

32

64

54

150

300

32

95

22

147

296

112

184

Рота обслуговуваня та ремонту БТ

5

2

8

32

55

5

2

14

32

53

33

20

Рота обслуговуван. та ремонту АТ

5

2

14

34

47

5

2

8

31

46

33

13

Навчальна рота БТ

7

52

 

 

59

7

52

 

 

59

1

58

Навчальна рота АТ

6

6

16

 

28

6

22

 

 

28

1

27

Транспортна рота

9

2

16

84

111

9

17

 

84

ПО

44

66

Ш.Підрозділи забезпечення-всього

17

14

21

97

149

167

19

17

94

147

103

44

Рота забезпечення

5

9

7

54

75

5

10

6

53

74

56

18

Комендантський взвод

1

 

4

23

28

1

4

 

22

27

27

 

Взвод зв'язку

1

 

4

9

14

1

 

4

9

14

11

3

Медичний взвод

8

3

6

2

19

8

3

6

2

19

15

4

Клуб

 

ї

 

1

2

 

1

1

 

2

2

 

Полігон

2

1

 

8

11

2

1

 

8

11

1

10

Всього за 4 орвб

116

83

75

250

524

117

118

39

244

518

276

242

3.2. Наявність озброєння і військової техніки :

 

 

 

Тип, марка техніки

Мається в наявності (одиниць)

У тому числи у таборах у населених пунктів

Кількість техніки, що передана оон

Лунгі

Хастінгс

Бронетранспортери: БТР-60 ПБ

28

4

24

122

БТР-70

48

 

48

20

БТР-70 С

2

1

і

 

Взагалі бронетранспортерів

78

5

73

142

Автомобільна техніка

 

 

 

 

Легкові автомобілі; УАЗ-3151

3

2

1

 

Взагалі легкових автомобілів

3

2

1

 

Вантажні автомобілі: УРАЛ-375

80

33

47

36

ЗИЛ-І31

69

34

35

52

КАМАЗ-5410

2

2

 

 

Взагалі вантажних автомобілів

151

69

82

88

Майстерні: ЗЩ-131 (МРС-АТ)

2

1

1

 

ЗІЛ-131 (МТО-АР)

1

 

1

 

ЗІЛ-131 (МТО-АТ)

4

2

2

 

ЗІЛ-131 (ПАРМ-1)

3

 

3

 

ЗШ-131 (МТО-БТР)

4

2

2

 

ЗІЛ-131 (ТРМ)

2

1

1

 

ЗГЛ-131 (МЄС)

1

 

1

 

Взагалі майстерень

17

6

11

 

Спеціальні автомобілі УРАЛ-375 (КЄТЛ)

4

2

2

 

УРАЛ-375 (АЦ5,5)

2

1

1

 

ЗІЛ-131 (ДДА)

2

1

1

 

ЗІЛ-131 (АРС)

5

2

3

 

ЗІЛ-ІЗО(АЦПТ)

1

1

 

 

ГАЗ-66 (ДДА-3)

1

 

1

 

ГАЗ-66 (СА-9)

1

1

 

 

ГАЗ-66 (Р-142)

1

1

 

 

ГАЗ-66 (клуб)

1

1

 

 

ГАЗ-66 (перев'язочний АП-2)

1

1

 

 

КРАЗ-255 (кран)

1

1

 

 

УАЗ-3962 (санітарний)

1

1

 

 

УАЗ-3151 (Р-125 "Білозір")

2

1

1

 

Т-155(ПЗМ)

1

1

 

 

Взагалі спеціальної автомобільної техніки

24

15

9

 

Разом автомобільної техніки

195

92

103

88

Причепи транспортні: 1-П-0,5

1

1

 

 

Причепи спеціальні: і-П-1,5

18

9

9

 

1-П-2,5

2

1

1

 

2-ПН-2

6

4

2

 

2-ПН-4

7

4

3

 

2-ПН-6

1

1

 

 

Взагалі причепів

35

20

15

немає

 

Документы

Миссия ООН в Сьерра-Леоне

Музей миротворчества он-лайн

Центр миротворчества