Школа виживання від Центру миротворчості
Школа виживання від Центру миротворчості

 

Отруйні рослини

Отруйні рослини

1

Отруйні рослини

2

Амброзіяполинолиста

Рослина, що зовні нагадує полин чи коноплю, виробляє отруйний пилок. Часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і ґрунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустищах і інших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних ділянках, населених пунктів, скрізь, де порушений природний рослинний покрив. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійнийполіноз. Кількох крупинок пилку цілком достатньо, щоб з’явилося запалення очей, утруднене дихання, сльозоточивість очей, а при особливо великих дозах – кон’юнктивіт. Розповсюджується амброзія з неочищеним насіннєвим матеріалом, транспортними засобами.

3

Борщовик

Рослина має високе стебло і велике листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору, суцвіття у формі парасольки. Росте біля доріг, розташованих біля лісу. Також – на галявинах і пустирях.

При контакті зі шкірою підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опік 1-3 ступеня. Наслідки відчутні не одразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту. Якщо вже так вийшло, що сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з’являйтеся на сонці протягом двох днів.

4

Аконіт (Борець)

Росте кущами. Має округле листя і квіти темно-синього або фіолетового кольору. Часто зустрічається на березі річок, гірських луках і навіть біля доріг. Також нерідко ця рослина вирощується як декоративна на наших квітниках. Містить отруйний алкалоїд – аконітин. При контакті зі шкірою викликає свербіж, а якщо аконіт потрапить в рот – не уникнути опіків і болю. Після контакту з рослиною швидко погіршується стан – спочатку частішає, а потім уповільнюється дихання, може бути запаморочення, параліч м’язів, зниження температури і лихоманка, мимовільне сечовипускання. Для летального результату достатньо всього двох міліграмів аконітину.

5

Березка польова

Багаторічнатрав’янистарослина, бур’ян за природою, з довгим зеленим кореневищем. Квітибілі, рожеві, абобілі з рожевимисмужками. Цвіте з червня до осені. До вечораквітказакривається, в дощову погоду не відкриваєтьсязовсім.

Звичайнапольоваберізка не так нешкідлива, як можездатися на перший погляд. У рослиніміститься смолиста речовинаконвальвулін. Це сильна отрута, здатнапризвести до відчуттяпечіння в роті й носоглотці, болю у животі, діареї та зневодненняорганізму.

6

Болиголов плямистий

Листя молодої рослини схоже на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття формою схоже на парасольку і складається з безлічі дрібних квіток. Росте на пустирях, біля доріг, на городах, лісових галявинах, луках. Можна його зустріти і на звалищах, і біля залізниць.

Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Зіниці розширюються, шкіра блідне, ковтати стає складно, з’являються судоми і навіть висхідний параліч. Є ризик померти від задухи. А в результаті контакту зі шкірою з’являється дерматит.

7

Віха отруйний (Цикута)

Рослина має розгалужене стебло, перисте листя. Влітку з’являються білі маленькі квіти, що утворюють парасольку. Любить вологий ґрунт, тому росте на заплавних луках, біля річок та озер.

Небезпечна для дітей, які не знаючи отруйних властивостей рослини, їдять її кореневище, тому що вони мають запах моркви і солодкуваті на смак. Якщо віха потрапила в шлунок, протягом 20 хвилин виявляються перші ознаки отруєння – пронос і блювота. Також серед симптомів – підвищене слиновиділення, біль у животі і припадки, які можуть призвести до смерті.

8

Вовчі ягоди

Невеликий чагарник, квітки рослини мають зеленкуватий або рожевий відтінок, а плоди за зовнішнім виглядом нагадують барбарис. Часто зустрічається у лісах, також використовується як декоративна рослина.

Червоні плоди рослини дуже привабливі, але вистачить всього 5 штук ягід, щоб викликати важке отруєння. Ознаками отруєння є: рясне слиновиділення і проблематичне ковтання, біль в кишківнику, що супроводжуються блювотою з домішками крові, відчуття опіку на слизовій оболонці рота, діарея, подразнення кон’юнктиви ока, судоми, слабкість, непритомність.

9

Блекота чорна

Крилатий вислів “Ти що блекоти об’ївся?” був придуманий не випадково. Блекота є отруйною рослиною, причому отруйні всі її частини.

Виростає рослина до півтора метра у висоту, має липке листя і великі квіти брудно-білого або жовтуватого кольору з ворсинками. Плоди у формі глечика, відрізняється дуже неприємним запахом. Зустрічається біля доріг або житлових будинків, на оброблюваних полях.

Чим небезпечна : Отруїтися цією рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки. Ознаки отруєння з’являються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках можна втратити свідомість або навіть впасти в кому.

10

Беладона

Має високі стебла і багато відгалужень. Плоди схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак. Зустрічається у букових, дубових та інших лісах. Зростає також на узліссях та біля річок.

Перші ознаки отруєння з’являються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки – від паралічу легенів або судинної недостатності.

11

Дурман звичайний

Рослина має великі білі квіти у вигляді труб і велике листя.

Росте у сирих місцях, біля доріг, житлових будинків.

Особливо отруйне насіння дурману. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, прискорене серцебиття, блювота, головний біль. Якщо після потрапляння рослини в шлунок дитини, вона вип'є води, в роті з'явиться неприємний смак.