«Школа виживання»

від Центру миротворчості

 

 

ТАКТИКА ДІЙ ПАРТИЗАНСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

Напад на залізничну станцію

До складу залізничної станції можуть входити будівля станції, шляховий парк (стрілки, хрестовини, поворотне коло), опори контактної електромережі з олійними ізоляторами, лінії телефонно-телеграфного зв'язку (схема 45).

Схема 45. Устаткування залізничної станції:

1 - будівля станції; 2 - лінія телефонного зв'язку; 3 - диспетчерська; 4 - перекладні стрілки; 5 - головна опора контактної мережі з масляним ізолятором; 6 – семафори.

Під час нападу на станцію необхідно підірвати стрілки (хрестовини), знищити опори електромережі, перерізати лінії зв'язку та сигнальні пристрої, вилучити форму у залізничників, станційну касу, проїзні квитки та запаси зброї, боєприпасів та продовольства зі складських приміщень.

Особливістю тактики дій партизанських загонів та підрозділів на залізницях є регулярне порушення руху поїздів за рахунок організації дрібних диверсій.

Щоденне порушення графіку руху поїздів більш ефективно, ніж організація однієї катастрофи протягом місяця.

Підрив рейок може зупинити рух на залізниці на 6-8 годин, а катастрофа поїзду - на 12-13 годин.
Противник для зниження ефективності дій партизан на залізниці може вжити заходи, які в будь-якому випадку будуть мати негативний вплив на можливості з перекидання військ та вантажів залізничним транспортом. Він може знизити швидкість руху поїздів, формувати змішані склади (пасажирські і вантажні вагони), пускати попереду потягу платформи з піском або посилювати охорону залізниці, для чого йому через кожні 100 м буде потрібно виставляти вартового.
Для нападу на поїзд призначаються: район нападу, пункти зустрічі та зв'язку, запасний район, основне і запасне місце підриву залізничного полотна
(схема 46).

http://coollib.com/i/89/190289/i_048.jpg

Схема 46. План нападу на потяг

Район нападу може включати основне місце підриву та тимчасову очікувальну позицію партизанського підрозділу. На тимчасовій очікувальній позиції обладнуються вогневі позиції (снайперів, кулеметників і мінометних розрахунків), позиції для бойової (ударної) групи і транспортного відділення.

Запасне місце підриву призначається, як правило, на відстані декількох кілометрів від основного, туди може направлятися п'ять - сім підривників.

Пункт зустрічі призначається в декількох кілометрах від району нападу та доводитися до всього особового складу. Вихід на пункт зустрічі здійснюється партизанами в складі груп або самостійно. З пункту зустрічі партизанський загін (підрозділ) у повному складі повертається на базу.

Пункт зв'язку призначається в декількох кілометрах від пункту зустрічі та доводиться до всього особового складу. Він призначається для груп або партизан, які в залежності від обставин не змогли в призначений час прибути на пункт зустрічі. На пункті зв'язку в умовному місці закладається інструкція про порядок подальших дій особового складу.
Запасний район вибирається на відстані 8- 10 км від району нападу, він призначений для укриття груп (партизан) в разі їх переслідування противником. На сильнопересіченій місцевості запасний район може призначатися ближче.