«Школа виживання»

від Центру миротворчості

 

 

Виживання у джунглях

Москіти - королі джунглів

Москіти, гнус - це справжнє лихо для тих, хто опинився сам на сам з вологими екваторіальними лісами, джунглями (та й тайговики в курсі, що гнус - це серйозна проблема). Сьогодні ми поговоримо про небезпеки, які несуть москіти. Розглянемо методи, як захиститися від гнусу.
У стародавньому Китаї навіть була така кара: засудженого прив'язували в джунглях до дерева і орда москітів буквально висмоктували всю кров за ніч, залишалася одна «ганчірочка», а не людина. Варвари, звичайно, ці китайці. А москіти, гнус - це справді велика, смертельна небезпека. Від укусів москітів страшний дискомфорт, все свербить, неможливо спати.
Крім того, москіти переносять безліч самих неприємних захворювань. Заразитися будь-якою екзотичною болячкою в умовах автономного екстремального виживання - означає швидку загибель чи втрату сил, яка все одно призведе до смерті.
Захищатися від гнусу і москітів можна кількома способами, причому, бажано застосовувати їх всі разом, в комплексі, тому що жоден метод захисту не захищає на 100%. По-перше, потрібно щоб максимальна площа тіла була захищена одягом. По-друге, бажана сітчаста або інша маска для захисту обличчя. По-третє, потрібно намаститися спеціальними антимоскітними мазями. А якщо таких немає, то слід намаститися хвойною смолою, болотною рідотою, бобровими або ведмежими фекаліями. Я серйозно! :)
Також ефективно відганяти гнус димом від багаття або спеціально виготовленою димовухою. В якусь ємність, наприклад, залізну банку слід помістити сире листя, хвою, гілки. Потім в ємність поміщають сухі гілки, кору, інший горючий матеріал. Використовувати в димовухах гуму чи пластик не можна, тому що дим від них токсичний.
Ну і останній рубіж оборони від москітів - просто відганяти їх від незахищених ділянок тіла, за допомогою гілки з листям.

http://extreme-survival.com/view_pub.php?id=79&lang=ua

Центр миротворчества